Pärandihoidja 2019

 

 

Foto Sandra Urvak

 

Laupäeval, 8.veebruaril toimus Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu laiendatud volikogu.

Anti üle ERKL ja Rahvakultuuri Keskuse  Pärandihoidja  aastaauhind  esemelise  rahvakunsti alalhoidmise  ja edasiarendamise eest.

Tunnustatati aruandeaastal silmapaistnud meistreid ja ettevõtmisi.

 

Pärandihoidja 2019 auhinna said:

 

URMAS VEERSALU, rookrooni traditsiooni hoidmise ja maailma suurima rookrooni valmistamise eest.

 

OLGA KUBLITSKAJA, niplispitsi traditsiooni alalhoidmise ja edendamise eest Ida-Virumaal.

 

EVA-LIISA KRIIS, kangakudumise traditsiooni kogumise, säilitamise ja edendamise eest. Kangakudumise Muuseum ja Iida Käsitöökool asub Pärnumaal Vändras.

 

Pärandihoidja aastaauhinda antakse välja aastast 1998.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Noor Meister tunnustuse pälvis Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiili eriala üliõpilane ANETT NIINE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maakonna tegu

LIHULA LILLTIKANDI SELTS, paikkondlike käsitöötraditsioonide alalhoidmise ja Lihula lillkirja festivali korraldamise eest

 

Fotol vasakult: Eda Aavik, Urve Selberg

 

 

 

 

Parim näitus 2019 Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis

RÄPINA AIANDUSKOOL, näitus Teekond. Räpina Aianduskooli tekstiilieriala 10 aastat!

OLUSTVERE TEENINDUS- JA MAAMAJANDUSKOOL, näitus Olustvere olemised 2

 

 

 

 

 

Fotol vasakult: Karin Otsus (Räpina Aianduskool), Ingrid Uus (Olustvere Teenindus-ja Maamajanduskool), Ulve Kangro (Räpina Aianduskool)

 

Tänukiri panuse eest suurima rookrooni ehitamisel erinevatel esitlustel:

HELGI KOPLIORG

RAILI MANGO

EPP LINK

KAIRE MAALI LÕHMUS

KATRIN PIRN

KATRIN ILLISON

ANNE ERLACH

MONIKA LAANMETS

 

 

 

 

 

 

TAUNO ANTSMÄE ja RGB meeskond, panuse eest suurima rookrooni ehitamisel

RAUL VALGISTE, traditsiooniliste käsitöötehnikate videosalvestuste eest

EESTI RAHVAKUNSTI HUVIRING TRIINU, rahvuslike käsitöötraditsioonide hoidmise ja edasiarendamise eest Rootsis

ANGELA ARRASTE, Tantsupeomuuseum, rahvarõiva traditsiooni alalhoidmise ja ühiste koostööprojektide eest

ERIKA PÕLENDIK, Eesti Tantsu ja Rahvamuusika Selts, rahvarõiva traditsiooni alalhoidmise ja ühiste koostööprojektide eest

KAIE TANNER, Eesti Kooriühing, rahvarõiva traditsiooni alalhoidmise ja ühiste koostööprojektide toetamise eest

MONIKA TOMINGAS, Eesti Folkloorinõukogu, rahvarõiva traditsiooni alalhoidmise ja ühiste koostööprojektide eest

KRISTJAN RABA, näituse Ajatus eksponeerimise toetamise eest Eesti Rahva Muuseumi aatriumis

JANA HUUL, näituse Ajatus eksponeerimise toetamise eest Vana-Võromaa kultuurikoja ateljees

MARET LEHIS, käsitöövaldkonna kutseharidussüsteemi arendamise eest

Filmi TÕDE JA ÕIGUS meeskonnale, käsitöötraditsioonide ja pärandoskuste suurepärase kasutamise eest filmis Tõde ja Õigus

TERJE RAUDSEPA, käsitöötraditsioonide alalhoidmise ja ühiste koostööprojektide toetamise eest

VEINIKA VÄSTRIK, 10 aastat kangakudumise alaliidu edukat juhtimist

LEMBE MARIA SIHVRE, Keskaja Päevade uuendamise ja eduka korraldamise eest

ANNE VELT, Keskaja Päevade uuendamise ja eduka korraldamise eest

ANNELY PANTALON, Keskaja Päevade uuendamise ja ühiste koostööprojektid eest

 

 

Tänukiri, panuse eest käsitööpärandi tutvustamisel

ANU PINK

ANDRES RATTASEPP

URMAS VEERSALU

MADE UUS

LIIS LUHAMAA

ANGELIKA NÖPS

HAAPSALU PITSIKESUS, sallimeistrid

KRISTINA RAJANDO

ALLIKI OIDEKIVI

JUULIKA ROOS

ELLY KARJAM

MARET LEHIS

INNA RAUD

VEINIKA VÄSTRIK

MARGUS REBANE

MONIKA HINT

 

Tänukiri eduka osalemise eest projektis Meister Kooli

MEELIS KIHULANE

URMAS VEERSALU

LEMBE MARIA SIHVRE

KÜLLI KÕPPO-JACOBSON

MADE UUS

 

 

Fotod: Sandra Urvak

PALJU ÕNNE!