Kuldtikandi alused

30/05/2020 - 31/05/2020

10:30 - 00:00

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a Tallinn

Aeg: 2020

30. mai, laupäev  kell 10.30 – 18.00

31. mai, pühapäev kell 10.30 – 13.30

Maht: 14 a/h

Hind: 125 €, (disaini täitmiseks kasutatavad materjalid hinnas). Vajadusel saab juhendajalt materjale juurde osta.

Juhendaja: Janika Mägi

Grupp on täitunud!

 

Uus grupp avatud augustikuus, vaata SIIT

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuldtikand on 10. sajandist pärit tehnika, kus kasutatakse metallist spiraale kõrgreljeefse pinna tekitamiseks. Kulda peetakse suursugususe, hiilguse ja jõukuse tunnuseks, seega on kuldtikandit kasutatud läbi aegade vaaraode, kuninglike perede, sojavagede ning vaimulike tseremoniaalrõivastel. Tänapaeval näeb seda üha enam ka kõrgmoelavadel.

Kuldtikandi kursusel tutvume selle eriliste materjalidega ja kasutamisvõimalustega. Õpime disaini kangale kandmist, tikkimisvõtteid ja praktiseerime neid ettevalmistatud Eesti rahvusliblika, pääsusaba, disaini peal.

Kursus sobib ka algajatele, tikkimise eelteadmised ei ole vajalikud.

 

 

Sisaldab:

Komplekt kuldtikandi materjalide täpsustuste ja nende kasutamise infoga, kanga, metallspiraalide (kantillide), vildi, mesilasvaha, niidi ja nõeltega. Käärid ja rõngasraamid on laenuks, tunnis kasutamiseks.

Tee, kohv ja snäkk.

 

Kaasa võtta vaid hea tuju ja lõunasöök esimeseks päevaks. Toidu soojendamise võimalus on olemas.

(30. mail, kui pikk õppepäev, sisaldab 1-2 lühikest tee/kohvi pausi koos küsimuste-vastustega kõrgmoetikandi teemadel ja pooletunnist lõunapausi).

 

Juhendajast

 

Janika Mägi on Londonis baseeruv ehte- ja tikandidisainer, kes spetsialiseerub kahele ajaloolisele tikandile- kuldtikand ja haagiga loodav helmestikand.

Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala ja tikandialase valjaõppe saanud 1767. aastal loodud korgmoemajas nimega Hand&Lock Londonis, mille käsitikandi osakonna juhataja, tööprotsesside eestvedaja ja tiimi tikandioskuste lihvija ta hiljem aastaid oli.

Nüüd loob Janika Mägi omanimelise brändi all kõrgmoetikandi aksessuaarikollektsioone, teeb tikandiprojekte maailmakuulsatele moemajadele ning õpetab kursusi algajatest eriala professionaalideni Londonis, San Fransiscos, New Yorkis, Chicagos, Williamsburgis ning Sydneys.

 

 

 

 

 

Koolitustingimused