Loeng, Muhu siilikute kaunistamine

03/10/2020

11:00 - 16:00

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a Tallinn

Aeg: 03. oktoober 2020

Kell: 11.00 – 16.00

Maht: 6ak/t

Hind: 28€

Juhendaja: Alliki Oidekivi

 

 

Foto: Alliki Oidekivi

Muhu siilik on Eesti rahvariiete hulgas üks silmatorkavamaid ja kergemini äratuntav. Siiliku värv, triibustik, valmistamise tehnoloogia ja kaunistused muutusid ajas vastavalt sellele, kuidas muutus saare elanike maksujõulisus, kuidas muutusid kättesaadavamaks lõngavärvid, paelad, pitsid ja muud kaunistamise vahendid.

 

 

Muhus on kantud nii põiki- kui pikitriibulisi siilikuid. Kursusel saab ülevaate mõlemale tüübile iseloomulikest kaunistustest siiliku allääres. Pikemalt peatume oranži (punase) siiliku allääre kõlapoogal, siilikupitsidel ja pobipaelal.

 

 

Koolitajast:

Olen sündinud ja kasvanud Muhus. Peale keskkooli tuli mõnda aega haridust omandada ka mandril, aga peale kooli lõpetamist laste sündides kolisin kodusaarele tagasi. Mustrid, värvid ja huvi ise tegemise vastu on olnud minuga sestpeale kui ennast mäletan. See viis mind 2010.a. õppima Viljandi Kultuuriakadeemiasse rahvuslikku käsitööd, spetsialiseerusin rahvarõivaste valmistamisele ja rahvuslikule nahatööle. Praegu tegutsen Muhus käsitööettevõtjana.

Alliki Oidekivi on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu käsitöövaldkonna mentor Muhu tikandi alal.

 

 

Foto: Sandra Urvak

 

Koolitustingimused