Minu esimene triibuseelik

15/11/2021

17:30 - 20:30

Alustame päris algusest. Teeme esimesi samme koos nendega, kes on rahvarõiva ja käsitööteed alles alustamas!

 

Õppeasutus: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a, Tallinn

Aeg: 15.; 22.; 29. november 2021,  kell 17.30 – 20.30

Maht: 12 a/h

Hind: 67€, lisanduvad materjalid

Koolitaja: Anu Randmaa, MTÜ Rahvarõivas (koolitajast lähemalt SIIN)

 

 

Registreerumisel vajalik märkida, millise kihelkonna seelikut õmblema hakkate. Enne kursust lepitakse kokku kanga-ja töövahendite osas.

Väga suur osa seeliku valmimisest on kanga kudumisel, mis on ajamahukas ja kallis töö. Kui kangas on olemas, siis on vaja vaid koera sabast üle saada ja seelik valmis õmmelda. Samm-sammult koos õpetajaga on see täiesti tehtav.

Kuidas astuda esimene samm oma triibuseeliku saamise poole?

Tule kursusele, kus õmbleme seeliku juba olemasolevast kangast.

 

Võib-olla on teil kangas juba ammu ootamas? Siis on väga hästi!

Kui ei ole, aga seelikut tahaks, siis saab vajaliku tüki soetada Eesti Käsitöö märke kandvatest poodidest (Pikk tn 22, Vanaturu kael 8, Lühike jalg 6a)

Kaupluste info SIIN

 

 

 

 

 

Foto: Tõstamaa Käsitöökeskus

 

Poekanga poolt ja vastu:

-kanga peale kulub raha

+võrreldes käsitsi kootud kangaga on ta väga soodne

+kangas on juba valmis ja selle saab kiirelt kätte

-masintelgedel kootud kangas ei ole nii ehe kui käsitsi kootud kangas

+kangas on veidi õhem ja seetõttu on algajal seda lihtsam käsitseda

+kangas on kootud telgedel, maavillasest lõngast, muuseumis oleva seeliku järgi

+ühel naisel võis olla kuni 50 seelikut /Tõstamaa/ – alati võib isekootud kangat seeliku lisaks teha,

 

 

 

KOOLITAJA

Anu Randmaa on lõpetanud Tallinna Ülikooli käsitöö ja kodunduse eriala. Ta omab magistrikraadi haridusteaduses ja rahvarõivameistri VII taseme kutsetunnistust.

Rahvarõivaste uurimise ja valmistamisega on Anu tegelenud alates aastast 2000. Ta on kolmel korral läbinud Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse juures asuva rahvarõivakooli ja valmistanud Tõstamaa kihelkonna naise, mehe ja tütarlapse riided.

Põhjalikult on ta uurinud Järvamaa kihelkondade rahvarõivaid, kuna oli viis aastat ka Kesk-Eesti Käsitööseltsi juures asuva Rahvarõiva Nõukoja üks eestvedajatest.

Pärnumaa rahvarõivaste raamatu kaasautorina on Anu uurinud Pärnumaa kihelkondade rõivaid, eriti Varbla, Audru ja Mihkli ja Saarde khk rõivaid. Kahel aastal on olnud võimalus valmistada rahvarõivad presidendipaarile vabariigi aastapäeva vastuvõttudeks.

Alates 2003. aastast on Anu Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu, rahvarõiva alaliidu juht. Alaliidust sai 2008. aasta alguses iseseisev MTÜ Rahvarõivas, mille juurde loodi ka Rahvarõiva Nõuandekoda ja koolituskeskus.

2010. aasta algusest elab ta Tõstamaal. Toetudes oma kogemusele huvihariduses ning kohaliku vallavalitsuse ja LEADER-projektide abile, käivitas Anu Tõstamaal käsitöökeskuse, kus toimub ringitegevus erinevas vanuses huvilistele ning mitmesugused koolitused kvaliteetsete käsitöötoodete loomiseks ja tootmiseks. Anu juhtimisel on käsitöökeskuses taaselustatud roositud kudumite pärandtehnoloogia ning rakendatud seda paikkonna edendamise ja turundamise heaks. Tõstamaal toimuvad ka Pärnumaa rahvarõivakoolitused. Käsitöökeskusel on oma käsitööpood.

Anu on enda ja oma õpilaste loominguga osalenud näitustel „ornaMENTAALNE“ (2014), „Villane Pärnumaa“ (2017) ja „Ajatus“ (2018). 2013. a pälvis ta Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia pikaajalise panuse eest rahvarõivalaagrite korraldamisel.

ERKL pärandihoidja 2016 laureaat

Anu Randmaa, rahvuslike käsitöötraditsioonide alahoidmise ja rahvarõivaprogrammi edendamise eest.

 

 

Koolitustingimused

 

  • Juhul kui tunnete end enne koolituse algust haigena või olete kokku puutunud COVID-19 nakatunud inimesega, ei ole lubatud  tulla, võimalusel pakume osalust veebikoolitusel. Seadusest tulenevalt kanname avalikus ruumis viiruse vältimiseks näomaski.

 

 

 

Tagasiside koolitusele

 

Aitäh!

Vaata ka teisi koolitusi SIIT