Mustri lugemine kirivöölt

19/10/2021

17:30 - 19:45

Õppeasutus: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a Tallinn

Aeg: 19.; 26. oktoober 2021, kell 17.30-19.45

Maht: 6 ak/tundi

Hind: 35€

Koolitaja: Maret Lehis (koolitajast täpsem info SIIN)

 

 

Koolitusel uuritakse erineva piirkonna kirivöid: milliseid materjale kasutatakse, milliseid värve kasutatakse.

Kuidas vöö pealt mustrit maha joonistada.

 

 

Kaasa ruuduline paber, värvipliiatsid. Kellel on kodus mõni vana vöö, siis võtke kaasa.

 

 

 

Koolitajast:

Maret Lehis on lõpetanud 1995. aastal Tallinna Kergetööstustehnikumi rahvusliku käsitöö eriala ning 2003. aastal Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. 2013. aastal lõpetas Maret TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärandtehnoloogia magistriõppe uurimusega pott- ja kabimütsidest.

Alates aastast 2002 tegutseb Maret Lehis eraettevõtjana. Tema juhitava OÜ Pileum`i tegevusaladeks on peakatete vamistamine ning rahvuslik tekstiil – valmistatakse muuhulgas ajaloolisi peakatteid, etnograafilisi kangaid, erinevaid tekstiilseid vöid ja rahvariideid. 2004. aastast on Maret Lehis järjepidevalt tegelenud koolitamisega ning andnud kangakudumise, kirivööde ning erinevate peakatete valmistamise kursusi üle Eesti, sealhulgas Viljandi Kultuuriakadeemias ja Eesti Kunstiakadeemias.

Maret  on   kokku   pannud  isikunäitused   „Eesti   pottmüts“  (Tallinn,    2010)   ja   „Ajaloolisi

peakatteid Eestist“ (Põltsamaa, 2013). Olulisel kohal on näitusete „Vööd Eesti rahvatraditsioonis“ (Tallinn, Põltsamaa, Helsingi, 2011–2013) ja „Tällaiset olimme: Viron kansallispuku 1800–1900 -luvulla“ (Tampere, 2012) kureerimine.

Maret Lehis on käsitööliidu mentor. Rahvuslikud peakatted. Kirivööd. Telgedel kootud vööd. Võrkvööd. Etnograafilised kangad

 

Vaata käsitööliidu lühifilmi (toetas Eesti Kultuurkapital )

 

 

Koolitustingimused

  • Juhul kui tunnete end enne koolituse algust haigena või olete kokku puutunud COVID-19 nakatunud inimesega, ei ole lubatud  tulla, võimalusel pakume osalust veebikoolitusel. Seadusest tulenevalt kanname avalikus ruumis viiruse vältimiseks näomaski.

 

 

 

Tagasiside koolitusele

 

Aitäh!

Vaata ka teisi koolitusi SIIT