Vabatehnikas tikkijad II

07/03/2020

10:00 - 16:00

Tikand2Juhendaja: Ethel Elor

Kuupäev ja kell: 07. märts 2020 kell 10.00 – 16.00

Maht: 8 a/h

Asukoht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a, Tallinn

Hind: 43€

 

 

Tikkimine vabatehnikas

 

Koolituse eesmärk on avardada sinu käsitööalast loomingulisust läbi tikkimistehnikate.

Keskendume tikandi kavandamisele, etteantud harjutustele ning ka keerulisematele materjalidele tikkimisele.

 

Tikkimine on väga mitmetahuline ning igaüks näeb ilu erinevalt. Kuulsate moe-ja tekstiilikunstnike loomingus näeme tikandeid, mis väljuvad traditsioonilistest raamidest. Kasutatud on nii tavatuid materjale kui ka klassikalisest erinevaid kujundeid. Nii võibki öelda, et tikkimine on kõik, mida niidi ja nõelaga kangale moodustada annab.

Päeva lõpus valmivad proovitööd, mis jäävad sulle inspiratsiooniks ning võivad, aga ei pruugi, saada mõneks kaunistusdetailiks.

 

Meie päevase kursuse käigus puudutame sellist loominguvabadust läbi isikliku tõlgenduse. Otsides pisteid, võtteid ja materjale, mis just sind kõnetavad ja sinu käe all „jooksevad.” Harjutame loovtikkimist ja lahendame erinevaid etteantud ülesandeid. Mugavusstoonist väljumiseks ja oma stiili leidmiseks tikime nii harjumuspäratu koloriidi, motiivi kui materjalidega. Õpime tikandi kavandamise võtteid ning samuti ka pisteid ja tikkimise tehnilist poolt. Lisaks aitab grupisünergia avardada pilti tikandist ja selle kasutusvõimalustest.

 

 

Koolitus sobib nii kogenud kui ka päris algajale käsitööhuvilisele.

 

Materjalid ja töövahendid juhendaja poolt: helmed, litrid, lõngad, mulineed, paelad, kangad, nahk, pitsid, nõelad, käärid, tikkimisalused.

 

 

Juhendaja

Ethel Elor on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiilikunsti eriala ning üle 10 aasta teostanud end moetikandite vallas. Koostöö seob moekunstnike Kristina Viirpalu, Marit Ilisoni ning Roberta Eineri ja Pohjanheimo loominguga. See on võimaldanud eksperimenteerida, kasutada ebatavalisi materjale, suunanud üha loomingulisema väljenduse suunas. Huvi peene töö vastu on pärit juba lasteaiaeast ning arenenud traditsiooniliste võtete põhjal. Edasises töös pigem praktik ja katsetaja kui kindlatest võtetest ja reeglitest sõltuv.

 

 

 

Koolitustingimused