Virtuaalne koolitus Muhu naise tanud

15/11/2021

17:30 - 19:45

Õppeasutus: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit

Koht: Microsoft Teams(osalejale saadetakse keskkonda sisenemiseks kutselink)

Aeg: 15. november kell 17.30-19.45

Maht: 3 ak/t

Hind: 28 €, lisanduvad materjalid

Koolitaja: Alliki Oidekivi (koolitajast täpsem info SIIN)

 

Muhus säilis rahvariiete kandmise komme igapäevaselt kauem kui mandri-Eestis. Seetõttu saab vanade fotode ja muuseumidesse kogutud esemete põhjal eristada erinevaid „komplekte“.

 

Tanu on naise riietuses olnud sama tähtis ese kui põll. Tema väljanägemine muutus ajas koos teiste rahvariideesemetega. See omakorda tõi kaasa teistsuguste materjalide kasutamise ja valmistamise tehnoloogia.

 

 

 

 

Foto: A. Oidekivi

 

 

Kursusel saab ülevaate Muhus 19.saj. lõpus – 20.saj. alguses rahvariiete juurde kantud tanudest. Vaatame muuseumi- ja erakogude tanusid ja räägime lähemalt tanu kaunistusviiside muutustest aja jooksul.

 

Kui sul on kodus Muhu tanu ning soovid seda teistega jagada, siis palun märgi registreerumisel, et sul on erakogu tanu ning saada pilt info@folkart.ee

 

KOOLITAJAST

 

Olen sündinud ja kasvanud Muhus. Peale keskkooli tuli mõnda aega haridust omandada ka mandril, aga peale kooli lõpetamist laste sündides kolisin kodusaarele tagasi.

Mustrid, värvid ja huvi ise tegemise vastu on olnud minuga sestpeale kui ennast mäletan. See viis mind 2010.a. õppima TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiasse rahvuslikku käsitööd, spetsialiseerusin rahvarõivaste valmistamisele ja rahvuslikule nahatööle.

Praegu tegutsen Muhus käsitööettevõtjana.

 

Koolitustingimused

  • Juhul kui tunnete end enne koolituse algust haigena või olete kokku puutunud COVID-19 nakatunud inimesega, ei ole lubatud  tulla, võimalusel pakume osalust veebikoolitusel. Seadusest tulenevalt kanname avalikus ruumis viiruse vältimiseks näomaski.

Foto: Sandra Urvak

Õppekava_Virtuaalne loeng Muhu naise tanud

 

 

Tagasiside koolitusele

 

Aitäh!

Vaata ka teisi koolitusi SIIT