Virtuaalne koolitus Muhu rahvariide siilikute kaunistamine. Loeng ja praktiline tegevus.

29/09/2021 - 30/09/2021

17:30 - 19:45

Õppeasutus: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit

Koht: Microsoft Teams (osalejale saadetakse keskkonda sisenemiseks kutselink)

Aeg: 29. ja 30. september kell 17.30-19.45

Maht: 6 ak/t

Hind: 40 €, lisanduvad materjalid

Koolitaja: Alliki Oidekivi (koolitajast täpsem info SIIN)

 

 

Muhu siilik on Eesti rahvariiete hulgas üks silmatorkavamaid ja kergemini äratuntav. Siiliku värv, triibustik, valmistamise tehnoloogia ja kaunistused muutusid ajas vastavalt sellele, kuidas muutus saare elanike maksujõulisus, kuidas muutusid kättesaadavamaks lõngavärvid, paelad, pitsid ja muud kaunistamise vahendid.

Muhus on kantud nii põiki- kui pikitriibulisi siilikuid.

Kursusel saab ülevaate mõlemale tüübile iseloomulikest kaunistustest siiliku allääres. Pikemalt peatume oranži (punase) siiliku allääre kõlapoogal, siilikupitsidel ja pobipaelal.

Kui sul on kodus Muhu rahvariide seelik ning soovid seda teistega jagada, siis palun märgi registreerumisel, et sul on erakogu seelik ning saada pilt info@folkart.ee

 

 

Foto: A. Oidekivi

 

Kohtume kahel õhtul. Viimasel kohtumisel toimub praktiline tegevus.

Esimesel kohtumisel saab ülevaate Muhu siilikutest muuseumi- ja erakogude põhjal. Osalejad tutvustavad oma erakogu seelikuid. Arutelu ja tagasiside.

Teisel kohtumisel Keskendutakse põhjalikumalt kaunistuselementidele (kõladega kootud aiad, kõladega kootud ja tikandiga kaunistatud aiad, pobipaelad, heegeldatud kaunistuspitsid jt kaunistuse elemendid). Praktiline osa. Arutelu, tagasiside.

 

Vajaminevad materjalid:

Täpsem materjalide loetelu saadetakse osalejatele aegsasti ette meilitsi.

 

KOOLITAJAST

 

Olen sündinud ja kasvanud Muhus. Peale keskkooli tuli mõnda aega haridust omandada ka mandril, aga peale kooli lõpetamist laste sündides kolisin kodusaarele tagasi.

Mustrid, värvid ja huvi ise tegemise vastu on olnud minuga sestpeale kui ennast mäletan. See viis mind 2010.a. õppima TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiasse rahvuslikku käsitööd, spetsialiseerusin rahvarõivaste valmistamisele ja rahvuslikule nahatööle.

Praegu tegutsen Muhus käsitööettevõtjana.

 

Koolitustingimused

  • Juhul kui tunnete end enne koolituse algust haigena või olete kokku puutunud COVID-19 nakatunud inimesega, ei ole lubatud  tulla, võimalusel pakume osalust veebikoolitusel. Seadusest tulenevalt kanname avalikus ruumis viiruse vältimiseks näomaski.

Foto: Sandra Urvak

Õppekava_Virtuaalne koolitus Muhu rahvariide siilikute kaunistamine. Loeng, praktiline töötuba.

 

 

Tagasiside koolitusele

 

Aitäh!

Vaata ka teisi koolitusi SIIT