Virtuaalne koolitus Muhu vatid (silmkoelised kampsunid)

26/04/2021 - 27/04/2021

17:00 - 19:15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koht: Microsoft Teams

(osalejale saadetakse keskkonda sisenemiseks kutselink)

 

Aeg: 26.; 27. aprill 2021

Kell 17.00-19.15

Maht: 6 a/h

Hind: 42€

Koolitaja: Alliki Oidekivi (koolitajast täpsem info SIIN)

 Fotod: Alliki Oidekivi

 

Koolitusel tutvutakse esitluse kaudu Muhu vattidega, mida kandsid ja kannavad mehed ning naised. Vatid on väga erilised ja kaunid.

 

Naiste vatid on olnud rikkalikult kaunistatud alates kudumisest kuni tikitud ja pitsi/paeltega kaunistatud esiosa ja heegeldatud varrukavärvliteni.

Koolitusel vaatame muuseumiesemete ja erakogude vattide fotosid ja räägime lähemalt erinevate rõivaosade kaunistamisest.

 

Muistsed Muhu mehed kandsid erinevaid silmkoelisi kampsuneid ( vatte). Kirstuvara hulgas on Muhus neid näha olnud nii ühevärvilisi kui oranži-mustakirjusid. Ühevärvilised omakorda on olnud nii varrastel kootud kui masinkoelised.

 

Kui sul on kodus Muhu vatt ning soovid seda teistega jagada, siis palun märgi registreerumisel, et sul on erakogu vatt ning saada pilt info@folkart.ee

 

Kohtume kahel korral.

Esimesel kohtumisel tutvustatakse esitluse kaudu meeste vatte. Osalejad tutvustavad oma erakogu vatte. Arutelu ja tagasiside.

Teisel kohtumisel keskendutakse naiste vattidele. Arutelu, tagasiside.

 

 

 

 

NB! Maikuus toimuvad käsitööliidu kursuste tutvustamisek avatud uste päevad, võimalus registreeruda sügisel 2021 algavale Alliki Oidekivi juhendatud Muhu naise vati kudumise kursusele. Täpsem info avatud uste päeval!

 

 

Koolitajast:

Olen sündinud ja kasvanud Muhus. Peale keskkooli tuli mõnda aega haridust omandada ka mandril, aga peale kooli lõpetamist laste sündides kolisin kodusaarele tagasi. Mustrid, värvid ja huvi ise tegemise vastu on olnud minuga sestpeale kui ennast mäletan. See viis mind 2010.a. õppima Viljandi Kultuuriakadeemiasse rahvuslikku käsitööd, spetsialiseerusin rahvarõivaste valmistamisele ja rahvuslikule nahatööle. Praegu tegutsen Muhus käsitööettevõtjana.

Alliki Oidekivi on Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu käsitöövaldkonna mentor Muhu tikandi alal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koolitustingimused

 

  • Juhul kui tunnete end enne koolituse algust haigena või olete kokku puutunud COVID-19 nakatunud inimesega, ei ole lubatud  tulla, võimalusel pakume osalust veebikoolitusel. Seadusest tulenevalt kanname avalikus ruumis viiruse vältimiseks näomaski.

 

 

Tagasiside koolitusele

 

Aitäh!

Vaata ka teisi koolitusi SIIT