Võrkvöö põimimine

16/11/2019 - 17/11/2019

10:00 - 16:00

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a Tallinn

Aeg: 16.- 17. november 2019 kell 10.00 – 16.00

Maht: 16 a/h

Hind: 72 €, lisanduvad materjalid

Koolitaja: Marit Külv

 

 

 

 

 

 

Foto: Marit Külv

 

Kursusel valmistatakse soovitava vöö jaoks tööproov, et õppida mustrit käärima, omandada põimimise tehnika ja teha läbi lõpetus.

Kursuse teises pooles kääritakse üles täispikk vöö, kiiremad jõuavad ka põimimist alustada.

Kursuse käigus on võimalus omandada üks kolmest (labane, toimne, diagonaalne) Eestis levinud võrkvöö põimimise tehnikast oma vöö näitel.

 

Töövahendid:

Kellel on võimalik, palume kaasa võtta sobivas toonis 8/2 või 8/3 villased lõngad (250-300 g).

Eelnevalt soovist teada andes on võimalik ka kohapeal sularahas sobivas toonis lõngad osta. Võimalikult originaalilähedase lõngavaliku jaoks on soovituslik enne kursust juhendajaga konsulteerida.

Põimimisel kasutame pitskruve, 2 puupulka (u 1-2 cm läbimõõduga), 6-8 sukavarrast, sukanõela, heegelnõela, vöömõõka.

Võimalusel võtta olemasolevad vahendid, eelkõige puupulgad, ise kaasa, kuid saab ka kohapealt.

Kursus sobib algajatele, kuid varasem võrkvöö põimimise kogemus tuleb kasuks.

 

Koolitajast:

Juhendaja Marit Külv on käsitööline ja pärandkultuuri hoidja. Keskkooli lõpetas ta Norra fjordide vahel UWC Red Cross Nordicus. Ta on omandanud Eesti loodusterapeudi kutse ning lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemias rahvusliku tekstiili eriala. Marit korraldab rahvusvahelist käsitöölaagrit Craft Camp.
Lõputöö teemaks olid Tartu- ja Viljandimaa võrkvööde tehnikad, materjalid ning vööde roll pulmapärimuses. Lisaks huvitavad Maritit enim teemad nagu Lõuna-Eesti rahvarõivad, naiskäsitöölised traditsioonilises külakogukonnas, käsitööesemete tervendav mõju, arhailised tekstiiltehnoloogiad, regilaul, pulmakombestik ja veimed, kestlik ja pärimuslik eluviis tervikuna. Vastavalt võimalusele üritab ta tegeleda pärandi tutvustamise ja enese täiendamisega selles vallas.