Käsitööpäevad

Käsitööpäevad toimuvad iga-aastase kevadise traditsioonina kevadisel ajal ja tutvustavad aastast aastasse erinevate piirkondade kultuuri ning käsitööd lähemalt.

 

XXIV Käsitööpäevad toimuvad 29.-30. mail 2020 Saaremaal

 

Saaremaa Käsitööselts KadakMari kutsub kõiki käsitööhuvilisi 29.–30. mail 2020
käsitööpäevadele Saaremaal. Soovime kahe päeva jooksul tutvustada huvilistele kõike põnevat, millega tegelevad käsitöölised ja käsitööettevõtjad Saaremaal.
Esimese päeva konverentsil otsime koos vastuseid küsimustele: kas kaug- ja loometöö päästab maapiirkonna? Millised on käsitöömaailma idealism ja reaalsus?
Räägime, kuidas Saaremaa käsitöölised ja toidutootjad ise endale ühistu lõid, ja arutleme ettevõtluskonkursi näitel, kuidas ärgitada noori olema loovad ja ettevõtlikud. Saaremaal elavad väga innovaatilised inimesed. Tutvustame teile pilliroost erinevate esemete ja käsitöökosmeetika valmistajaid.
Esimese päeva õhtul toimub ühine õhtusöök, kus esineb Mari Lepik ja ansambel KÜI. Osalised saavad hea toidu kõrvale silmailuks nautida Sõrve rahvariideid, kuulata vaimukaid lugusid nende valmistamisest ja loomulikult ei puudu ka sõrvekeelsed rahvalaulud.
Teine päev algab kohtumiste ja töötubadega. Oma stuudiotes ootavad Anne Tootmaa, Erika Pedak ja Saaremaa Lapimoorid. Leedri küla ootab nii oma sammaldunud kiviaedade, Kadakakoja kui ka Jaanika Tiitsoni lapikojaga. Rahvarõivahuvilised saavad külastada Saaremaa rahvariide nõuandekoda
ja kuulata Mari Lepiku ettekannet „Sehest siiruviiruline, vahelt vase vaaruline“ ehk rahvariietest Saaremaa rahvalauludes. Osaleda saab ka eseme semiootilise analüüsi töötoas.
Teise poole päevast ootavad käsitööettevõtjad kõiki külalisi oma kodudes. Täpse kaardi sõidumarsruutidega saavad kõik osalised käsitööpäevadele registreerudes.

Ootame kõiki käsitööhuvilisi osalema!

Täpsem info KÄSITÖÖPÄEVAD SAAREMAAL 29-30 mai 2020

 

 

 

 

 

AJALUGU