3D-kultuur “Katre lugu”

Katre_lugu

Katre Arula on Põltsamaa lossihoovis enda meistrikojas toimetav tunnustatud käsitöömeister, kes kasutab oma töödes autoritehnikaid, mis on inspireeritud rahvuslikest mustritest ning ornamentidest. Tubli leiutajana on tema tehnikad omanäolised ja silmatorkavad – väga palju võimalusi pakkuv kindakirjatehnika ning ruumiline peidunööbitehnika.

 

Tema tööd on autori nägu, maitsekad ja tänapäevased. Katre autoritehnikatega disainitud rõivaid saab kanda nii pidulikel üritustel kui ka argipäevaselt.

 

Katrel on alati olnud tihe koostöö ERKL-ga. Veel kuulub ta Eesti Moekunstnike Ühendusse ja Eesti Lapitöö Seltsi. Ta on osalenud palju ühis- ja autorinäitustel. Katre töid on eksponeeritud Eestis, Soomes, Portugalis, Tšehhis, Minskis, Jaapanis, Hiinas, Valgevenes jne. Sügisel 2016 osales Katre esmakordselt Tallinn Fashion Weekil. Katre on osalenud paljudel konkurssidel, saades erinevaid auhinnalisi kohti, aga 2016 aasta konkursil EESTI-KEHA-KATE² pälvis Katre töö „Sõlelugu“ 1. koha. 2013 ilmus tema sulest raamat „Ajatud lapitööd“ ja samal aastal valiti Katre Jõgevamaa Kultuuripärliks.

 

 

 

Desktop5Katre on ka õpetaja ning mentor. Eelkõige aga ikkagi Meister. Tema kindakirjatehnikaga kaunistatud esemed
on pälvinud ka Tunnustatud Eesti Käsitöö märgise.

 

 

3D-kultuur teemaõhtul „Katre lugu“ räägib autor oma „küpsemise“ loo ning näitab loomingut, mis talle endale on märgilise tähendusega.

 

3D-õhtu toimub 19.aprillil kell 18.00 – 19.30 Tallinnas, Vene tänav 6 hoone II korruse saalis. Osalemine on TASUTA, kuid palume osalejatel end eelnevalt registreerida aadressil info@folkart.ee.