3D kultuurõhtu: Leisi lapikoda, Maire lugu

25. jaanuaril kell 18.00-19.30 Vene tn 6 Tallinn, II korrusel.

Osavõtt on tasuta. collages2-2

 

Maire Forsel on Leisi Lapikoja perenaine, kes on hariduselt sotsioloog, hingelt maailmaparandaja, kuid eluviisilt hoopis ettevõtja. Elus on Maire pidanud mitmeid ameteid ning kuni Leisi Lapikoja loomiseni olid enamus neist seotud Rootsimaa ja rootsi keelega – ta on töötanud rootsi keele õpetaja ja tõlgina ning 15 aastat teinud kaugtööna Rootsis raamatupidamist. Ent 10 aastat tagasi kolis Maire saarele ja seal elades hakkas ta aina enam mõistma, et tahtes elus läbi lüüa, tuleb oma elu juhtimine võtta enda kätte ning mitte jääda ootama kedagi, kes sulle töökoha ja karjäärivõimalused kandikul koju kätte toob.

Erinevalt paljudest, kes oma ettevõtte teinud, ei olnud käsitööettevõtte loomine Maire eluunistus ega isegi mitte pikaajalise hobi palgatööks pööramine – see lihtsalt kasvas välja puhtalt praktilisest vajadusest maal elades end ise ära elatada.

Maire sõnul on mikroettevõtjana tegutsemine tema jaoks avanud mitmeid seni peidus olnud teemasid ja pannud endalt küsima, kas aus mikroettevõtlus on Eestis üldse võimalik. „Lapikoda on tänaseks kolm aastat vana ja sellel teel olen teada saanud nii mõndagi, mida olen pidanud vajalikuks ka teistega jagada, et ei tekiks liialt illusioone, aga ka mitte liigset pessimismi kui oleme otsustanud palgatöölt ära tulla ja oma ettevõtte luua,“ räägib Leisi lapikoja perenaine „elu ettevõtjana on mind õpetanud, et kui oled piisavalt kahe jalaga maa peal ja iseenda vastu aus, siis on kõik võimalik, tuleb vaid leida kätte see õige teeots.“ Just seda kogemust ja teadmist tahabki Maire rõõmuga ka teistele jagada!

Leisi Lapikoju õhtul kuuleb, miks Maire sellise ettevõte lõi ja kuidas ta oma toodeteni jõudis – lugusid jutustavate patjadeni. Ta räägib raskustest ja rõõmudest, mis teda sellel teel on tabanud ning sellest, kuhu ta tänaseks välja on jõudnud. Oma kogemuse põhjal toob ta välja mõned nipid, mis aitavad ettevõtjal õnnestuda ja loomeettevõtluses läbi lüüa. Ettekande teises pooles räägib Maire ka autoriõigustest loomeettevõtluses – taaskord oma kogemustele tuginedes.

Tule kuulama, sest igav ei hakka kindlasti kellelgi!

 

Vajalik etteregistreerimine info@folkart.ee.