Keskaja Päevad Tallinna vanalinnas 11.–13. juulil 2025
Kolmel päeval muutub Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus 26. korda õitsvaks hansalinnaks. Kohal on parimad käsitöömeistrid, muusikud ja rändnäitlejad, rüütliisandad ja toimekad emandad, kes näitavad oma parimaid oskusi. Toimuvad ringkäigud ja on üllatusi kogu perele!
11. juulil kell 17.00 saab hakatuse Keskaja Päevade avarongkäik Viru väravate juurest, millele järgneb avatseremoonia Raekoja platsil, turuvande andmine ja meie ühe parima slackliner´i Tauri-Viljar Vahesaare poeetiline õhuakrobaatika etteaste maa ja taeva vahel – „Tasakaalu illusioon“. Avaõhtu lõpunoodid annab ansambel Rondellus, kes Niguliste muuseumis esitab omaaegset kuulsat kava „Sabbatum“ (ans Black Sabbath looming keskaegses kuues)
Keskaja päevade südameks on meistrite turg Raekoja platsil, Kullasepa ja Harju tänaval. Lisaks ostule-müügile on huvilistel võimalus osa saada meistrite tegemistest ja ka ise kätt proovida Vanade võtete meistrikodades. Kohal on kangatrükkalid, kalligraafid, puutöömeistrid jpt.
Turg on avatud:
11.-12. juuli kell 10-19; 13. juuli kell 10-17
Raekoja platsi esinemisplatsil toimub ajastukohane eeskava. Kuulata ja vaadata saab meeltkosutavaid muusikuid, tantsijaid ja lauljaid. Kaugemat muusikalist külakosti pakub ansambel Poeta Magica Saksamaalt, solistina astub üles Saga Björling Rootsist. Lisaks pakuvad külakosti vanamuusikaansambel Maqam, tantsijad stuudiost Müstika, rühmast SolDans jpt.
Ülesastumised raelaval toimuvad:
reedest laupäevani kella 12–17
pühapäeval kella 12–16
Keskaja külast ja Niguliste kiriku esiselt platsilt leiab meistrikodasid, kus saab tutvuda arhailiste käsitöötehnikatega. Külas töötavad sepad, lontmaakrid, ehtesepad, kangakudujad, ketrajad, paelapunujad, nõelujad ja taimetargad. Niguliste mäe lastealal saab õppida rüütlikombeid ning osaleda mõõgavõitluses ja osavusmängudes, avatud on viburada.
Laupäeval, 12. juulil kell 12-17 leiab aset rüütliturniir, kus tõsised ajaloolise mõõgavõitlluse entusiastid endi seast parimad välja selgitavad. Mõõgasulaseid on saabumas nii Soomest ja Lätist kui ka loomulikult Eestist. Võistluse eestvedaja on ajaloolise võitluse klubi Nordburg.
Ajaloo- ja linnamatkade rikkalikus programmis on palju huvitavat. Kõikidel päevadel kõnnitakse mööda vanalinna koos teadjanaiste ja -isandatega. Tarkusi jagatakse keskaegsete vürtside, maiustuste, taimede, Hildegardi õpetuse, usuelu, kirjanduse ja lahkamise kohta.
Ootame keskaegses riietuses linnarahvast ühinema avarongkäiguga.
Tule koos meiega keskaega!
Täpsem programm ja info: www.medievaldays.ee
Peakorraldaja: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit
Liina Veskimägi-Iliste, 56 67 4671 (üldinfo)
Anne Velt, 53 30 3880 (kultuuriprogramm)