Hea käsitöösõber, häid pühi ja head uut aastat!

 

Käsitööliidu aastateema 2022–2023 on PEALEKASV. Märkame noortele suunatud käsitööettevõtmisi. Aastateemat toetanud haridusseminaril Mardilaada ajal arutasime, miks on käelised oskused inimese elus ja eneseteostamisel olulisel kohal ning milline roll selles on hariduselAasta lõpus valmisid lühiloengud käsitööst, ikka selleks, et käsitöö valdkonda ja selle vajalikkust mõtestada. Vaata videosid siit.

 

Keerulised ajad käsitööettevõtjatele panevad üha enam mõtlema uutele algatustele ja ühisettevõtmistele. Kolmkümmend koostegutsemise aastat käsitöövaldkonnas on toonud kaasa palju muutusi ja samas põlistanud ka traditsioone. Täna on eriti oluline toetada ettevõtlust, sh nii koolituskeskuste, nõuandekodade kui ka tootmise edendamist, pärandi hoidmist. Aastast 2014 annab käsitööliit välja märki Tunnustatud Eesti Käsitöö ja järgmisel aastal loodame välja jagada esimesed kohalikku materjali väärtustavad märgid OMA. Vaata siit.

 

Pärast kahte pandeemia-aastat kogesime taas Mardilaadal Saku Suurhallis head edu. Plaanime Mardilaata ettevõtjatele veel olulisemaks kujundada ja edaspidi ettevõtluspäeva Mardilaadal korraldada.

 

Olulised tegijad paikkondade käsitööpärandi hoidmisel on aasta aastalt jõudu kogunud rahvarõiva nõuandkojad, kus ühendatud nii ettevõtlus kui ka harrastus. Eestimaa uhkuseks on saanud ka järjest enam kohalikke traditsioone tutvustavad omanäolised käsitööpoed, kus on huvilisel võimalus meistrikodades osaleda ja näitusi vaadata. Pärandkultuuri esitlevatest näitustest on saamas uuenev ettevõtmine meie käsitöömaastikul.

 

Mõtleme koos, kuidas paremini pärandit hoida ja käsitöövaldkonda edendada!

 

Rahulikku jõuluaega ja edukat koostööd uuel aastal!