Keskaja Päevad

KESKAJA PÄEVAD TOIMUVAD 5. JUULI KUNI 8. JUULI 2018 TALLINNA VANALINNAS!

 

Keskaja päevade ajal võib Tallinna vanalinnas kohata õitsva hansaaja hõngu. Raekoja platsil toimub keskaja turg kauplejate ja meistrikodadega. Üles astuvad muusikud ja tantsijad lähedalt ja kaugelt. Toimub keskaegne rongkäik.

 

5.juulil kell 17 saab hakatuse avarongkäik Viru väravate juurest, seejärel toimub avatseremoonia Raekoja platsil ja õhtul on võimalus osaleda keskaegsel karnevalil Hopneri Majas.

 

Neljal päeval muutub Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus õitsvaks hansalinnaks.

Keskaja Päevade südameks on Meistrite Turg Raekoja platsil, samas pakutakse linnarahvale  meeleolukaid kontserte ja keskaegset meelelahutust. Muusikalist külakosti toob ansambel Obscurus Orbis Lätimaalt, lisaks esinevad Raekoja platsil akrobaadid, tantsuansambel Rondo Danzante Saaremaalt, Lathyrus Odoratus jt.

 

Niguliste kiriku kõrval toimetab kõigil neljal päeval keskaja küla, kust leiab ka palju väliskülalisi. Kätt saab proovida erinevates keskaegsetes meistrikodades ja õpitubades, toimuvad osavus- ja jõumängud, väike rüütlikool, õpetusi jagavad mõõgavõitlejad ning antakse võimalus ka vibukütina täpsust proovida. Lisaks on kohal sepad, puusepad, ehitusmeistrid ja palju muud huvitavat.

 

 

5.juulil kell 17 saab hakatuse avarongkäik Viru väravate juurest, seejärel toimub avatseremoonia Raekoja platsil ja õhtul on võimalus osaleda keskaegsel karnevalil Hopneri Majas.

 

7. juulil toimub Revali mõõgaturniir Niguliste kõrval asuval haljasalal. Võistlejaid on saabumas Ukrainast, Valgevenest, Venemaalt, Soomest, Iisraelist. Võistlustel osalevad ka naisvõitlejad.

 

 6. ja 7. juulil õhtutel võib osa saada keskaja muusikast Katariina kirikus ja muinasjutuõhtutest Hopneri majas.

 

Toimub ka mitmeid ajaloomatku, kus tutvustatakse Tallinna vanalinna ajalugu.

 

 

Tule koos meiega keskaega!

 

Täpsema sündmuse programmi leiad Keskaja Päevade ametlikult kodulehelt www.medievaldays.ee .