2023. aastal toimusid Käsitööpäevad 13.-15. juunil 2023 Ruhnus.
2022. aastal toimusid Käsitööpäevad 20.- 21. mail Valgamaal ja Heimtalis
Esimesel päeval saadi kokku Valga Kultuuri- ja Huvialakeskuses (VKHK). Toimus Käsitööpäevade avamine, KOV esindaja sõnavõtt, tervitussõnavõtud, ettekanded. Käsitööliidu aastateemat – Pealekasvu tutvustas Ave Matsin – TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, uued noortele suunatud õppekavad.
Edasi tutvustas Anu Randmaa Tõstamaa käsitöökeskuse näitel noortele suunatud paikkondliku käsitöö tutvustamise kogemust. Läti traditsioonilist käsitööd tutvustas Linda Rubena. Tutvuti kohalike meistrite ning käsitöölistega.
Käsitööpäevade teisel päeval tutvuti kohalike käsitöömeistritega, seltsidega, töökodadega. Saime hea ülevaate Valgamaa käsitöö hetkeseisust.
Õhtu päädis Anu Raua kutsel Viljandimaal. Tutvuti Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia Vilma õppehoonega ning külastati Kondase keskust, kus parasjagu päevakorral näitus Oma Mood 10 aastat. Edasi viis tee Heimtali Muuseumi, „30 aastat Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liitu koos Anuga“. Meenutuslik mokalaat Anu Raua, Liivi Soova, Liina Veskimägi-Iliste ja teiste huvilistega. Tutvuti käsitööliidu ajalugu kajastavat raamatut „Päritud pärandamiseks”.
Kohaliku metsniku Jüri Liiva saatel metsaretk „Unistaja metsateel”. Heimtali rahvamajas tutvuti Mulgi kinnaste näitusega „Meie raudvara on kindad!“ ning vana vallamaja juures oli avatud Linnupette kohvik.
2021. aastal toimusid Käsitööpäevad ja ettevõtluspäev 15. ja 16. oktoobril Saaremaal Kuressaares ja Muhus
Esimesel päeval toimus Kuressaare Ametikoolis konverents, mille põhieesmärk oli üle Eesti kokku tulnud käsitööhuvilistele näidata, et käsitöö ei ole
ainult pensionäride sokikudumine. Seekordse aasta käsitööettevõtja tiitli, mida igal aastal annab välja ERKL, pälvis Saaremaa mees Vello Kaasen. Vello on paljudele tuntud südamlike kiiklammaste, pinktallede ja -oinaste meister. Peale puutöö armastab ta ka leiba valmistada ja oskab seda ka edukalt müüa. Väga põneva uurimistöö vilju tutvustas pärandkultuurispetsialist Mari Lepik. Päeva lõpetasid Muhu saare noored naised Triinu Traumann ja Gea Promet, kes koos Piret Lemberi ja modellidega tutvustasid kõigile, kuidas etnograafiliste sugemetega käsi- ja masintikandiga ning muude pärandtehnoloogiliste oskustega tänapäeva rõivaid kaunistada. Teisel päeval said saarele sõitnud inimesed käia erinevate käsitööettevõtjate töökodades nende loomingu ja tööstiilidega tutvumas.
2020. aastal Käsitööpäevi, seoses üldise terviseriski olukorraga ei toimunud
XXIII Käsitööpäevad toimusid Haapsalus 04.-05.05.2018
Koostöös Läänemaa Käsitööseltsi ja Haapsalu Pitsikeskuse ning kohalike meistritega toimusid 4.-5. mail Haapsalus
Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu XXIII Käsitööpäevad “Tehtud Haapsalus”.
Käsitööpäevade esimesel päeval toimunud seminaril Haapsalu Kutsehariduskeskuses tutvustasid oma arengulugusid kohalikud käsitöömeistrid, toimusid
näitused, meistrikojad. Õhtul oli pidulik õhtusöök koos kohalike meistrite esitlustega. Teisel päeval oli võimalus külastada paikkonna erinevaid ettevõtteid, tutvuda näituste ja paikkonna meistritega. Käsitööpäevadel oli rohkelt osavõtjaid ja kohalolijad said palju uut teavet Läänemaa käsitöö ja meistrite kohta.
Enim rõõmustas meid taas Pitsikeskus, kus hoitakse kohalikku käsitöötraditsiooni jätkuvalt suure au sees. See on koht, kus on alati huvitav nii tegijatel endil kui ka haapsalu salli huvilistel väljastpoolt
XXII Käsitööpäevad toimusid Tõstamaal 12.-13.05.2017
Käsitööpäevad avati ametlikult rahvamajas, kus toimusid kohalikku käsitööd ja kultuurielu tutvustav seminar. Õhtu hakul siirduti kõik koos Tõstamaa
mõisa ja avati Rahvakultuuri Keskuse näituse „Pärand elab“.
Meie käsitööpäev lõppes imelise õhtusöögiga, mille oli valmistanud Ülle Tamm Riida turismitalust Manijalt.
Laupäeva hommikul tutvuti Tõstamaa käsitöökeskuse tegevusega ja külastati kohalikku, vaid suvisel ajal avatud käsitöökauplust.
Käsitööpäevade lõpetuseks oli võimalus külastada RäimeWesti, kalalaata Lao sadamas.
XXI Käsitööpäevad toimusid Rakveres 10.-11.06.2016
Reedese konverentsi „Nutikas käsitöö“ juhatasid sisse Rakvere linnapea Mihkel Juhkami ja Lääne-Viru maavanem Marko Torm. Oma mõtteid kunsti ja käsitöö nutikusest, tänasest ning homsest päevast jagasid Liivi Soova, Signe Kivi, Teet Suur, Marje Kallaste, Kaarel Tarand, Eve Oro ja Martin Bristol. Rakvere näitering tõi konverentsiks lavale näitemängu „Ühe kuuse lugu“ ning moeloojad Monika Uldrich ja Juule Käen-Torm astusid üles meeleolukate moeetendustega. Lisaks oli konverentsil võimalus soetada käsitööalast kirjandust.
Laupäevasel Pikal Kreisilaadal tutvustasid kümme vaprat Eestimaa paikkonda vihmast ja tuulist ilma trotsides erinevaid käsitöötehnikaid ning oma loomingut. Juubelit tähistavate käsitööpäevade raames sai lisaks käsitööpäevadel osalenutele ka linnarahvas külastada kahtteist erinevat kunsti- ja käsitöönäitust Rakvere linna eri paikades.
XX Käsitööpäevad toimusid Järvamaal 29.-30.05.2015
Käsitööpäevade peakorraldaja oli Kesk-Eesti Käsitööselts.
Esimesel päeval tutvuti Türi käsitöömeistritega, vaadati näitust ning piiluti Kevadpealinna. Päev tipnes emotsionaalse öökontserdiga Türi kirikus.
Teisel päeval esines Järvamaa Kultuuripärl 2014 Anu Pink. Edasi oli võimalik etteantud kaardi järgi omal käel tutvuda maakonna erinevate kultuuriobjektidega ning päeva lõpus jalutati aukülaliste kolonnina Järvamaa laulu- ja tantsupeo rongkäigus Türi linnas.
XIX Käsitööpäevad toimusid Ida-Virumaal 30.- 31.mail 2014
Käsitööpäevade peakorraldaja oli Narva Klubi Käsitöö.
Üritus avati TÜ Narva Kolledzis, kus toimusid ka erinevaad näitused ja õpitoad. Külastati Narva Muuseumit ning Põhjaõue.
Teisel päeval külastati folkloorifestivali Kirde Killad, Jõhvi Linnagaleriid (Ehalill Halliste näitus Läte), Iisaku Muuseumi ja Avinurme elulaadikeskust ning Avinurme Puiduaita.
XVIII käsitööpäevad toimusid Võrumaal. 31. mai-1. juuni 2013
Käsitööpäevade peakorraldaja oli Võru Kreutzwaldi Memoriaalmusseum ja MTÜ Näputüüselts. Esimesel päeval külastati Vastseliina Piiskopilinnust, Süvahavva villavabrikut, Pokumaad ja Urvaste rahvamaja. Õhtu lõppes meeleoluka õhtusöögiga piiskopilinnuses.
Teisel päeval külastati Võro Keriguplatsi laata, erinevaid näitusi- Käsitööga tööle, Uus vana asi, muuseumi veimevakast, kaks rahvast üks ajalugu. Veel külastati Teppo Lõõtsamuuseumi, Vestra linavabrikut ja Aila Näpustuudiot.
Õhtu lõpetas Uma Pido Kubija lauluväljakul.
XVII Käsitöökäevad toimusid Viljandimaal 11.-12. mai 2012
Esimesel päeval oli osalejatel võimalus tutvuda Olustvere mõisa kodadega: villa- ja käsitöökoda, lina-ja lapikoda, keraamika ja klaasikoda, leivakoda; saada ülevaade Vilajndi linna käsitööelust. Külastati Kultuuriakadeemiat, loomeinkubaatorit, käsitööpoode ja Kondase keskuses üleval olevaid kultuuriakadeemia tudengite ja vilistlaste tööde näitusi. Päeva lõpetas ringkäik Heimtalis. Külastati mõisas asuvat kooli, rahvamaja, Heimtali muuseumi. Teisel päeval külastati Heimtali laata, kus toimus elav kauplemine ning käsitööraamatute esitlused.
XVI käsitööpäevad toimusid Jõgevamaal Põltsamaa lossihoovis 25.-26. juunil 2011
Käsitööpäevade peateemaks oli lapitöö. Tutvuti kohalike käsitöömeistritega, oli võimalus osaleda erinevates õpikodades. Kogu linn oli kaunistatud lipi-lapiliseks. Teisel päeval toimus Jõgevamaa II käsitöökonverents Lapitöö- kunst või käsitöö.
XV käsitööpäevad toimusid 23.-24.aprillil 2010 Muhus ja Saaremaal
Käsitööpäevadel tutvuti kohalike käsitöömeistritega. Soovijatel avanes võimalus kätt harjutada muhu tikandis, juhendajateks oma ala parimad asjatundjad.
XIV käsitööpäevad toimusid 25. aprillil 2009 Raplamaal Järvakandis
Seekordsed käsitööpäevad olid pühendatud klaasitööstusele ja -kunstile. huvilised said tutvuda Järvakandi klaasikojaga ning näha milliseid võimalusi klaas kui materjal pakub.
XIII käsitööpäevad toimusid 24.-25. aprillill 2008 Põlvamaal
XII käsitööpäevad toimusid 4.-5. mail 2007 Otepääl
Seekordsed käsitööpäevad olid pühendatud 15 aasta möödumisele Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu (Eesti Kodutööstuse Edendamise Keskseltsi) taastamisest. Selle tähistamiseks korraldati rahvariide pealisrõivaste teemaline konverents ja peeti meistrikodasid Valgamaa meistrite eestvedamisel. Käsitööpäevad lõppesid ringsõiduga Valgamaa käsitöö meistrikodades.
XI käsitööpäevad toimusid 4. mail 2006 Pärnus
Avatud oli kohalike käsitöötegijate tööde näitus. Ulatuslik väljapanek oli Pärnu Pitsistuudiolt, oma töid tutvustasid Häädemeeste Martad ja Pärnu-Jaagupi käsitööselts. Tegutsesid õpitoad. Portselanimaali tutvustas Mai Kolossova, niplispitshuvilised said näpunäiteid Eeva Taltsilt, erinevaid keskaegseid käsitöötehnikaid tutvustas Maris Aidak, nuku meisterdamist T. Haas, lapitöö nippe näitas M. Laik.
X käsitööpäevad toimusid 27.-28.mail 2005 Ida-Virumaal Uuskülas
Ida-Virumaa oli oma käsitööde tutvustamiseks valinud avatud meistrikojad. Siin oli hea võimalus tutvuda ka teiste rahvuste käsitöötegijatega. Oma töötoad olid avanud ka külalised mitmest maakonnast. Teisel päeval tutvuti ümbruskonna huviväärtustega, käidi Iisaku külalaadal, Avinurme laastumeistrite juures ja Kohtla-Nõmmel kaevandus-parkmuuseumis.
IX käsitööpäevad toimusid 28.-29. mail 2004 Vormsis
Nendel käsitööpäevadel õnnistati sisse ja heisati esmakordselt käsitööliidu lipp. Esimesel päeval korraldati talgud toetamaks kohalikku lasteaeda. Osalejad said istutada puid ja põõsaid, valmistada nukuriideid, roomatte, lapiteki. Teisel päeval olid avatud meistrikojad, kus peale Vormsi käsitöötegijate tutvustasid oma töid ka mitmed maakondade käsitööühendused. Päeva lõpus korraldati osalejatele ringsõit Vormis saarel.
VIII käsitööpäevad leidsid aset Järvamaal Jänedal 13. – 14. juunil 2003
Suurem osa esimese päeva üritustest toimus Musta Täku Tallis, kus võis näha kohalike käsitöömeistrite ülevaatenäitust ja meistrikodasid. Selle aasta käsitööpäeva uuendusena leidis aset „maakondade laat“, kus sai tutvuda maakondade käsitööseltside tegevusega aastatel 2003/2004.a. Laadal osales külalisena Nancy Bush (pildil keskel), kelle juhendamisel toimus nõeltehnika õpituba. (Teataja nr.11)
VII käsitööpäevad olid 31. mail — 1. juunil 2002 Kihnus
Tähistati pidulikult ka keskseltsi taastamise kümnendat aastapäeva. Võõrustaja folklooriseltsi Kihnumoa ja tuntud käsitöömeistrite abiga said kokkutulnud osa Kihnu ehedast omanäolisest kultuurist, kommetest ja käsitööst. (Teataja nr. 9.)
VI käsitööpäevad olid 15.-16. juunil 2001 Hiiumaal
Pakuti suurepärast võimalust teha lähemat tutvust kohaliku traditsioonilise käsitööga ja imetleda hiiu rahvarõivaste ilu. (“Teataja” nr.7).
V käsitööpäevad toimusid 8.-11. juuni 2000 Tartus
Seekord keskenduti eestimaisele kultuurtaimele linale. Läbiv teema oli ”Linast linaseni”. (Teataja nr. 5.)
IV käsitööpäevad, mis peeti 1999 maikuus Setumaal
Käsitööpäevad korraldati koos samal ajal toimunud setu pitsi päevadega Värskas ning need kujunesid aasta üheks kaalukamaks käsitöösündmuseks. Alates neljandatest käsitööpäevadest saab nende kohta täpsemat infot keskseltsi infolehes Teataja ilmunud kirjutisest (Setu käsitööpäevadest vt. Teataja nr. 3).
III käsitööpäevad toimusid Viljandimaal Heimtalis
II käsitööpäevad toimusid Saaremaal
I käsitööpäevad olid Lääne-Virumaal