3D kultuur_ pitsiaasta_Priit Halberg

01/09/2020

18:00 - 20:30

pitsimeister Priit Halberg

 

UUS AEG sügisel!

Lühike jalg 6a Allikamaja II korrus

Kell 18.00

 

Foto Matej Pisca, meister Priit Halberg, 2019 kevadel Slovakkias Krakovany pitsifestivalil.

 

 

 

Kogu oma senise elu olen mööda saatnud Tallinnas.

Erialalt olen raamatukoguhoidja ja bibliograaf, kuid alates 1993. aastast olen töötanud meedias välisuudiste maailmas – esmalt uudisteagentuuris ETA ja alates 2003. aastast uudisteagentuuris BNS.

Niplispitsiga tegin esimest tutvust 2003. aastal ning juba aasta hiljem käisin Rahvusvahelise Niplis- ja Nõelpitsi Organisatsiooni (OIDFA) kongressil Prahas.

Seal nägin, et selle valdkonnaga tegelevad ka mehed ja keegi ei vaata neile viltu.

2004. aastal osalesin oma esimese pitsitööga näitusel „Nõmme niplajad”.

Aktiivsemalt hakkasin niplispitsiga tegelema 2006. aastal, kui mul oli võimalik osaleda Saksa Niplispitsi Seltsi suvekursusel Schönsees. Sellel nädalasel kursusel käisin kuus aastat igal suvel.

2003. aastast olen MTÜ Niplispitsi Selts liige ja juhatuses alates 2012. aastast. Samuti kuulun niplispitsiga tegelevatesse MTÜ-desse Rahvuslikud Pitsid ja Pitsimaailm.

OIDFA liige olen alates 2010. aastast ning alates 2014. aastast kuulun ka organisatsiooni nõukokku. Maksimaalne kuueaastane ametiaeg saab läbi sel suvel, kui OIDFA kongress ja peaassamblee toimuvad Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

Olen osalenud oma pitsitöödega näitustel nii Eestis kui välismaal, seal hulgas Soomes, Rootsis, Saksamaal, Prantsusmaal, Horvaatias, Sloveenias, Slovakkias ja Hispaanias.

2011. aastal omistas Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit mulle rahvakunsti- ja käsitöömeistri 4. kategooria kutsetunnistuse tekstiili alal.

2014. aastast olen Hispaania veebipõhise niplispitsi ajakirja Bolilleras toimetuse liige.

Alates 2014. aastast olen teinud niplispitsi ainult enda loodud mustrite järgi, saades ka palju inspiratsiooni rahvarõivastest.

2020. aasta suvel korraldan Tallinnas 2. rahvusvahelise pitsifestivali „Men making lace” („Mehed teevad pitsi”) näitamaks, et sellise toreda valdkonnaga tegelevad mehed üle maailma. Esimene selline üritus leidis aset kaks aastat tagasi Slovakkias.

Lisaks niplispitsile meeldib mulle fotograafia ning eelmisel aastal avastasin enda jaoks veel ühe väga huvitava käsitöövaldkonna – taimetrüki, kus ma teen küll alles esimesi samme.

 

 

Registreeru osalejaks!