Eesti Rahva Muuseumil täitub kohe miljon külastajat

21/06/2022 - 30/06/2022

00:00 - 00:00

Nüüd tasub seada sammud Eesti Rahva Muuseumisse, sest juunis täitub muuseumil maagiline külastajanumber. 1 000 000. külastajale naeratab õnn – muuseumirahvas kingib talle rahvariided. ERMi rahvarõivakoolis valmistatakse õnnelikule külastajale tema kihelkonnaeelistuste ja mõõtude järgi väärikas rahvarõivakomplekt. Nii saab ta seda kanda juba järgmisel suvel XIII noorte laulu- ja tantsupeol või hoopiski nautida rahvarõivastega järgmise aasta jaanipäeva.

 

Eesti Rahva Muuseum avas uues majas külastajatele uksed 1. oktoobril 2016. aastal. Viis ja pool aastat hiljem jõuab ERM miljoni külastaja verstapostini! Kui esimestel aastatel külastas muuseumi uut maja paarsada tuhat inimest aastas, siis koroona ajal langesid numbrid 100 000 külastuseni aastas. Sel aastal on külastuste arv taas tõusnud ning ka välismaalased on uuesti tee muuseumisse leidnud. Suurema osa ERMi külastanud välisriikide turistidest moodustavad meie lähiriikide Soome, Läti, Leedu, aga ka Saksamaa inimesed. ERMi ja siinseid näitusi on tulnud kaema inimesi rohkem kui 120 riigist ning 20% näituste külastajatest ongi välisturistid. Haridusgruppe käib aastas ERMis 500 ringis ja giidituure tehakse enam kui 1000. Kokku toimub muuseumis üle 500 ürituse aastas.

Eesti Rahva Muuseum on Emor Kantari uuringu järgi olnud viimastel aastatel kõige tuntum muuseum Eestis, kusjuures muuseumite spontaanse tuntuse esikolmiku moodustavad ERM, Kumu kunstimuuseum ja Meremuuseum. Sel aastal kogus ERM palju tähelepanu ka Euroopas: maikuus võõrustati Euroopa muuseumide aastaauhindade konverentsi ja auhinnatseremooniat, mida külastasid kolleegid 60 Euroopa tippmuuseumist.

Lisaks püsinäitustele on ERMis praegu veel mitu suurepärast kunstinäitust. Vahetuvate näituste saalis on kuni 2. oktoobrini avatud „Värvide ilu. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist”, mille fookuses on värvide kasutusviisid Eesti vanemas maalikunstis. Galeriis paitab kuni 21. augustini külastajate kunstimeeli Kumu kunstimuuseumi näitus „Talomuro ilmaruum“, mis tutvustab Lõuna-Eesti kunstnike loomingut.

Miljon külastajat saab täis tõenäoliselt veel juunikuus. Eesti vanasõnadki ütlevad, et „Ega õnn inimest otsi, inimene peab õnne otsima” ja „Igaüks on oma õnne sepp”. Nii et muuseum soovib toredaid näitusekülastusi!

ERM on avatud teisipäevast pühapäevani 10–18 (suletud 23. ja 24. juunil).

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotol ERMi rahvarõivakooli 2019. aasta lend; ka võitja saab endale rahvarõivad oma soovi järgi.