Etnograafiliste tekstiilide hooldamisest ja hoidmisest

01/10/2020

17:30 - 20:30

Õhtupoolik tekstiilikonservaatoriga

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a Tallinn

Sisenemine ja väljumine  Pikk jalg 5 ukse kaudu, vajutage fonolukult ERKL 

 

 

Aeg: oktoober 2020 kell  17.30-20.30

Maht: 4 a/h

Hind: 20 €

Koolitaja: Liili Aasma

 

Väike õpituba on mõeldud pärandvarana tekstiilesemeid omavatele inimestele, kõigile käsitöö tegijatele ning tekstiilide säilitamisest huvitatutele.

Vaatame tekstiilkonservaatori pilgu läbi otsa mõnedele vanade sisustustektiilide (tekid, vaibad, linikud) ja rõivaesemetega seonduvate muredele, samuti kuuleme, kuidas käib igapäevane tekstiilesemete hooldustöö ja hoiustamine SA Eesti Vabaõhumuuseumis. Mõtleme koos, kas ja kuivõrd saab inimene ajahamba vastu? Kuidas anda oma panus väärtuslike esemete säilimisele ja säilitamisele kodustes tingimustes?

Kaasa võib võtta mõne armsa tekstiileseme, mis vajaks asjatundja poolt üle vaatamist ja head nõuannet.

 

Koolitajast:

Liili Aasmaa lõpetas 1989. aastal Tallinna 46. Keskooli kunsti-ja käsitöökallakuga klassi. Ta on töötanud joonisfilmistuudios “Stuudio B” ja õmblusvabrikus “Linette”.

1997. aastal asus ta tööle Eesti Vabaõhumuuseumis tekstiilirestauraatori ametikohal, saades selleks individuaalset õpet oma ala parimatelt asjatundjatelt. Aastatel 2004-2005 läbis ta EKA Restaureerimiskooli museoloogiakoolituse, mille üks moodul oli ka restaureerimine, ning TÜ Ajaloo osakonna säilituskoolituse. Liili Aasma on sooritanud kutseeksamid 2009., 2012. ning 2017. aastal ning omab hetkel tekstiilikonsrvaatori 7. taset.

 

 

 

 

 

 

Koolitustingimused