Hiiumaa rahvarõivaste tuulutamine

22/07/2018

00:00 - 00:00

22 juulil 2018 kell 11.00 toimub  Mihkli talumuuseumis Avatud Talude päeva raames rahvariiete tuulutamine.

 

Tuleme ja näitame, mis meil on, mida me teinud oleme ja mis meil kodudes veel rahvariietest säilinud on. Kui Sul rahvariideid ei ole, aga on nö stiliseeritud riided või mõni osa rahvarõivaste komplektist, mida saab igapäevaste riietega sobitada, siis see on koht, kus loodame kõiki neid lehvimas näha.

 

Võtke  kaasa rahvariided, või nende osad, mida enam kanda ei saa, aga ikka veel on alles hoitud. Ehk on teil mingite nüanssidega esemeid, mis on väga ainulaadsed ja millest maksaks eeskuju võtta, et vanu teadmisi säilitada. Kui pole rahvarõivast midagi kaasa võtta, tule vaatama, saad ehk midagi kasulikke teada!

 

Toimuvad töötoad, kus antakse nõu rahvariiete ja nende osade valmistamiseks, taastamiseks ja hoidmiseks. Lisaks antakse nõu vanade rahvariiete detailide kasutamisel, stiliseeritud riiete loomiseks. Samuti jagatakse infot, kust saab rahvariide komplektide juurde kuuluvaid vajalikke esemeid nt. nõelakoda, rõhud, tellida või ise tegemiseks õpetust. Loome rahvariietest inspireeritud kostüümikavandeid.

 

On võimalus osa võtta talutöödest ja töötubadest.

 

Räägitakse ringmängude ja rahvatantsude olemusest. Koos mängitakse ringmänge  ja tantsitakse rahvatantse.

 

Õpetatakse  talulaste mänguasju tegema.

 

Loomulikult kuulete  hiiu keelt ja –nalju.

 

Tulge Mihklisse, tuulutame koos oma selja- ja  rahvariideid