Indigoga värvimine

01/07/2018

00:00 - 00:00

Aeg: 01.07., kell 10.00–18.00 (sealhulgas 30 min lõunapausi)

Koht: Raadi kaminasaal (Narva mnt 177)

Läbiviija: Liis Luhamaa

Töökorraldus: sissejuhatav loeng, praktiline töö; maht 10 ak. tundi; osalejate arv kuni 12;

Õpitoa sisu tutvustus:

Teoreetilises osas räägitakse, mis on indigo, millised taimed sisaldavad indigot ja kuidas taimedest indigopigmenti eraldada. Tehakse selgeks indigovärvimise keemia alused ning värvimise protsessi eripärad. Räägitakse indigo lahustamise erinevatest võimalustest ja eri tüüpi kiudude värvimisest, tutvustatakse indigo ja indigoga värvitud tekstiilide osa Eesti rahvakultuuris.

Praktilises osas valmistakse villased lõngad indigoga värvimiseks ette. Õpitakse valmistama kontsentreeritud indigolahust ja värvimislahust. Õpitakse indigo värvilahusega töötama ja selle korrasolekut hindama. Osalejad saavad värvida enda kaasatoodud lõngu erineva intensiivsusega indigosiniseks.

Töövahendid: Osalejal on vaja värvimiseks kaasa võtta 250-300 g villast lõnga ja kummist majapidamiskindad. NB! Lõng peab olema eelnevalt puhtaks pestud!

Hind: 20 €. Hind sisaldab juhendamistasu, osalejatele kaasa antavaid õppematerjale, töövahendeid. Õpitoa eest tasumine toimub ERMi e-poe kaudu, selle link  saadetakse teile registreerimisel automaatvastusena e-posti.

Registreerumine ja lisainfo: kursusel osalemiseks registreeruda hiljemalt 26. juuniks kodulehe registreerimislehel, telefonil 736 3058 või opitoad@erm.ee.

Lisainfo: http://www.erm.ee/et/content/indigoga-v%C3%A4rvimine