Kampsuni loovõmblemine

04/10/2023

17:30 - 20:45

Koolitusel on kõik kohad täis.

 

Koolitaja: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit

Koht: Tallinn, Raekoja plats 18, Hopneri maja 4. korrus

Aeg: 4. ja 18. oktoober, 1. ja 15. november 2023

Kellaaeg: 17.3020.45

Maht: 16 ak/tundi

Hind: 175 eurot

Koolitaja: Eve Mahhov

 

Võta kaasa:

meelepäraseid peenvillaseid kangatükke ja kampsuneid, mida saab ka vanutada. Vanutamiseks sobib kõige paremini 100% villased rõivad või esemed,

visandiraamat,

harilik pliiats (või endale sobivad pliiatsid)

käsitöötarbed, nt käärid, nõel, niit.

Enne koolitust on soovitav valmis otsida ka lihtne sobiv lõige.

 

 

Koolituse eesmärk on õmmelda, tikkida ja kaunistada omanäoline kampsun, mille tegemiseks on loovalt kasutatud taaskasutatud ja villaseid kangaid ning vanutatud kampsuneid. Osaleja kavandab kangatükkidest kompositsiooni, millest õmmeldakse peamiselt käsiõmblustega lõikekohane kampsun.

 

Esimesel kohtumisel tutvutakse materjalide ja töövahenditega ning harjutatakse kätt proovitöö kompositsiooni kavandamisega, kasutades erinevaid

kangatükke.

Teisel kohtumisel alustatakse oma kampsuni kavandamisega arvestades olemasolevaid materjale ja loovalt kavandatakse lõige.

Kolmandal kohtumisel vaadatakse üle tööd, iga osaleja saab tagasisidet. Tutvutakse erinevate õmblusvõtetega, millega kangast kokku õmmelda ning kaunistada. Alustatakse kampsuni õmblemisega.

Neljandal kohtumisel tuleb juttu viimistlemisest, kuidas tööd lõpetada ning kuidas erinevaid kampsuni detaile kaunistada või kantida.

 

 

 

 

Koolitaja

Eve Mahhov, kunstnikunimega Matagor on pärit Otepäält. Ta kasvanud kodus, kus ööd ja päevad vurises õmblusmasin. Kui enamus otepäälasi sündis suusad jalas, siis tema tuli ilma sõrmkübar sõrmes.

Eve on õppinud rätsepakoolis ja juurdelõikust. Tal on ka Tallinna Meditsiinikooli ja EKA Vabade Kunstide eriala diplom.

Eve kampsikud sündisid vajadusest kasutada ülejääke, luua omanäoline ja isikupärane riideese ning mis kõige tähtsam, et see oleks soe.

Eve on kunstnik, kelle lõuendiks on tekstiil ning joone funktsiooni täidavad niidid ja lõngad. Evele meeldib oma töödes eirata kõiki reegleid, tehnilisi tingimusi. Ta teeb oma tööd tunde järgi. See on suur väljakutse anda edasi tunnetust, tehnikat, seisundit ja vabadust. Eve on koolitusel väga toetava ja sõnab: “Armas kursuslane, saan näidata sulle suuna, edasi pead minema ise”.

Vaata ka Facebooki gruppi Kampsiku loovõmblemine – tegijad ja sõbrad. Eve kui kunstniku leiad sotsiaalmeediast nimega Matagor.

 

 

 

Tagasiside koolitusele

 

Aitäh!

Vaata ka teisi koolitusi SIIT