Kangaslilled

21/09/2017

17:30 - 20:30

GRUPP ON TÄIS! REGISTREERUMINE OOTEJÄRJEKORRAS!

 

Juhendaja: Tiina Sillar

Aeg: 21. september 2017 kell 17.30 – 20.30

Koht: Estonia pst 5a, käsitööklass

Hind: 25 €

 

Kangast lillede tegemiseks on palju põnevaid võimalusi, nii lihtsamaid kui keerulisemaid – alustades erinevatest paelavoltimise tehnikatest kuni lilledeni, mille iga detail lõigatakse ja töödeldakse hoolikalt. Ajalooliselt on kangast valmistatud lilli alati kõrgelt hinnatud kübarate, kottide ja kleitide kaunistusena ning ka tänapäeval on lilledel väärikas koht kõrgmoe lavadel.

 

Kuna kauplustes on müügil erinevaid kunstlilli, on lillede käsitööna valmistamise vajadus ja oskused üha haruldasemad.

 

KangaslilledjpgKursusel avame ukse tekstiilist lillede võlumaailma – tutvume erinevate meistrite töödega ja lillevalmistamise tehnikatega. Lisaks praktilistele oskustele jagab juhendaja teadmisi, mida ta on käinud kogumas erinevate lillemeistrite juures ning osalejad saavad täiendavaid materjale meili teel.

 

Juhendaja Tiina Sillar on õppinud käsitöö- ja kodundusõpetajaks Kehtna Maamajandus- ja Tehnoloogiakoolis, käinud praktikal Soomes ning lõpetanud rahvusliku tekstiili eriala diplomiõppe TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Tiinal on seitsme aasta pikkune turundustöö kogemus rahvusvahelises suurettevõttes. Oma tööde ja loominguga on ta osalenud mitmetes loomeettevõtluse projektides ja näitustel.

 

Praegu õpib Tiina Eesti Kunstiakadeemias tekstiilidisaini magistriõppes. Ta tegutseb ettevõtjana ja koolitajana, nõustab alustavaid ettevõtjaid ning juhendab tekstiilistuudios Kiriline http://kiriline.blogspot.com/ erinevaid kangatehnoloogia ja käsitöö õpitubasid.