Kuldtikandi alused

26/02/2022

10:30 - 17:30

Koht: Allikamaja Koolituskeskus (Allikatuba I korrusel), Lühike jalg 6a Tallinn

Sisenemine ja väljumine  Pikk jalg 5 ukse kaudu, vajutage fonolukult ERKL 

Aeg: 2022

26.; 27. veebruar

esimene õppepäev, laupäev, kell 10.30 – 17.30

teine õppepäev, pühapäev, kell 10.30 – 14.30

 

 

 

Esimesel päeval lõunapaus 30 minutit.

Maht: 14 a/h

Hind: 125 €, (disaini täitmiseks kasutatavad materjalid hinnas). Vajadusel saab juhendajalt materjale juurde osta.

Juhendaja: Janika Mägi

VEEL ON KOHTI!

 

 

 

Kuldtikand on 10. sajandist pärit tehnika, kus kasutatakse metallist spiraale kõrgreljeefse pinna tekitamiseks. Kulda peetakse suursugususe, hiilguse ja jõukuse tunnuseks, seega on kuldtikandit kasutatud läbi aegade vaaraode, kuninglike perede, sojavagede ning vaimulike tseremoniaalrõivastel. Tänapaeval näeb seda üha enam ka kõrgmoelavadel.

Kuldtikandi kursusel tutvume selle eriliste materjalidega ja kasutamisvõimalustega. Õpime disaini kangale kandmist, tikkimisvõtteid ja praktiseerime neid ettevalmistatud Eesti rahvusliblika, pääsusaba, disaini peal.

Kursus sobib ka algajatele, tikkimise eelteadmised ei ole vajalikud.

 

 

Sisaldab:

Komplekt kuldtikandi materjalide täpsustuste ja nende kasutamise infoga, kanga, metallspiraalide (kantillide), vildi, mesilasvaha, niidi ja nõeltega. Käärid ja rõngasraamid on laenuks, tunnis kasutamiseks.

Tee, kohv ja snäkk.

 

Kaasa võtta vaid hea tuju ja lõunasöök. Toidu soojendamise võimalus on olemas.

Kumbki õppepäev sisaldab 1- lühikest tee/kohvi pausi koos küsimuste-vastustega kõrgmoetikandi teemadel ja pooletunnist lõunapausi).

 

 

Juhendajast

 

Janika Mägi on Londonis baseeruv ehte- ja tikandidisainer, kes spetsialiseerub kahele ajaloolisele tikandile- kuldtikand ja haagiga loodav helmestikand.

Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala ja tikandialase valjaõppe saanud 1767. aastal loodud korgmoemajas nimega Hand&Lock Londonis, mille käsitikandi osakonna juhataja, tööprotsesside eestvedaja ja tiimi tikandioskuste lihvija ta hiljem aastaid oli.

Nüüd loob Janika Mägi omanimelise brändi all kõrgmoetikandi aksessuaarikollektsioone, teeb tikandiprojekte maailmakuulsatele moemajadele ning õpetab kursusi algajatest eriala professionaalideni Londonis, San Fransiscos, New Yorkis, Chicagos, Williamsburgis ning Sydneys.