Kuldtikandi alused

30/09/2017

11:00 - 16:00

kuldtikand_mesimumm

Koolitaja: Lilian Bristol

Aeg: 30.september 2017 või 28.oktoober 2017 (registreerimisel palun märkige, kummal päeval osalete)

Koht: Allikamaja Koolituskeskus (25.02) ja Estonia pst 5a (18.03)

Hind: 98 €

 

Kuldtikandiks nimetatakse metalltikandit, milles kasutatakse kuld-või hõbelõngu ja traate (e kantille). Ajalooliselt on kuldtikandit kasutatud väga erinevalt ja kuld kui materjal on alati olnud hiilguse, külluse ja eristumise sümboliks. Kuldtikandit on kasutatud ülikute ja jõukate rõivaste kaunistamiseks, sõjaväe ja vaimulikkonna tseremoniaalrõivastuses.

 

Kuldtikandi aluste kursusel tutvume kuldtikandi ajalooga ja traditsioonidega Eestis, kuldtikandi materjalidega ning õpime põhilisi kuldtikandi pisteid. Kursusel tikime valmis jooksiklase kääriripatsi kuldtikandi osa. Kääriripats on ilus ehe kääridele, mis eristab neid tavalistest kääridest ja sõpradega koos tikkides ei lähe käärid ka omavahel segamini. Ideepilte kääriripatsi kohta Pinterestist https://www.pinterest.com/meistrilt/ripatsid/

 

Kursus sobib kõigile tikkimishuvilistele, eelteadmised ei ole vajalikud.

 

Kõik materjalid (erineva värvi ja kujuga kantillid, lõngad, vilt ja kangad) ja töövahendid (tikkimisrõngad, nõelad, mesilasvaha, fantoompliiatsid jne) on kohapeal osalejatele olemas ja kaasa ei pea midagi võtma.

 

NB! Iga osaleja saab kaasa kurekujulised käärid kuldtikandi kantillide lõikamiseks.

 

Koolitaja Lilian Bristol, MA

Lilian Bristol on hariduse omandanud Eesti Kunstiakadeemias tekstiilidisaineri erialal ning magistrikraadi TÜ Viljandi kultuuriakadeemias pärandtehnoloogias tööga „Kuldtikand Eestis: väljakujunemine 20. sajandi alguses ja kohandamine kaasajal“. Lilian on töötanud disainerina, täna tegutseb ettevõtjana (OÜ Meistrilt Meistrile) ning koolitajana. Lilian Bristolit tunnustati 2016. aastal Mardilaada parima käsitöömeistri tiitliga.