Lillehaldjad ja lillekesed

04/03/2017

11:00 - 14:00

u4Juhendaja: Maaja Kalle
Aeg: 4. märts 2017, kell 11.00 – 14.00
Maht: 4 h
Hind: 25 €
Asukoht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6A

 

Õrnad ja õhulised lillehaldjad võivad täiskasvanuidki kanda muinasjutumaailma. Millised küll võiksid välja näha Sinu vaimusilmas olevad haprad olendid, kes esimeste kevadlillede ümber askeldavad ja neid õitsema õhutavad?
Sobilik materjal lillehaldjate valmistamiseks on pehme kraasvill ja tehnikaks nõelviltimine. Haldja võib valmistada kas seisvana või õhus hõljuvana. Loomulikult kuuluvad lillehaldjate juurde ka väikesed lilleõiekesed, mida saab vormida õmblemise teel.

 

Kaasa tuleb võtta:

  • Soovitud värvitoonides kraasvilla, figuuri pealispinnale ja juusteks meriinovilla
  • Viltimisalus ja viltimisnõel (peenem)
  • Õmblusnõel ja sobivas toonis niidid
  • Soovikorral helmeid
  • Jupike karvastatud käsitöötaati käteks (u 10cm)

 

Maaja Kalle räägib enda kohta: “Viimane kool, mille 2012.a lõpetasin, oli Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia, rahvusliku tekstiili eriala. 2004. aastast alates olen juhendanud nõelviltimise kursusi ja töötubasid nii mandri-Eesti eri paigus kui ka Vormsil ja Kihnus ning loomulikult Mardilaatadel. Alates 2005.a olen teinud kaastööd ajakirjale „Käsitöö“, ka nõelviltimise teemadel. 2005.a oli isikunäitus „Villavärvilised muinaslood“ Tallinna Lastemuuseumis ning  2006.a. ilmunud väljaande „Viltimine“ (Saara kirjastus) kaasautor. Suurimaks tunnustuseks pean Rahvakultuuri Keskuse ja Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu poolt antud tiitlit Pärandihoidja 2012. Hetkel töötan Räpina Aianduskoolis tektiilkäsitöö eriala kutseõpetajana.”