“Eput päe. Ilu elab” Muhus

20/07/2019

11:00 - 21:00

“Muhu mustrite päev”,mille raames toimuvad erinevad töötoad, loengud.

Avatud on kohalike kunstnike ateljeed jmt. Õhtu lõppeb temaatilise moeshowga “Muhu moodi moodi loodi” Liiva külas.

 

 

PROGRAMM:
11.00-13.00 Loengud “mustritest” Muhu Muuseumis Koguval
14.00-18.00 Avatud töötoad, käsitöökeskused ja loomeinimeste ateljeed üle kogu Muhu saare
20.00-21.00 Moeshow “Muhu moodi moodi loodi”

 

Tegemist on Muhu rikkaliku pärandikultuuri ühe osa – muhu käsitöömustrite ja rahvarõivaainese propageerimise ja tutvustamisega läbi erinevate kunstivormingute.

Muhu muster on küll Eestis tuntud ja kasutatud motiivistik, kuid tegelikkuses on Muhu pärand mustritemaailmas veel palju enamat kui kollane siilikutriibustik või tikand mustal taustal. Soovime tuua tuntud mustrite kõrval ka unustatud temaatika uuele elule läbi erinevate töötubade ja loenguvormis tutvustuste. Oleme kaasanud paljud Muhu mustritega töötavad tegijaid: Urmas Viik, Sirje Tüür, Marget Taffel, Sabine Kaukis, Kadri Tüür jt, kel igaühel oma vaatenurk ja nipid muhu pärimuskultuuri elluäratamiseks, olgu selleks siis keraamika, puit, kangas või kudum.

Oleme uhked oma rikkaliku pärandiainese üle ning soovime, et sellel päeval saaksid nii kõik saarekülalised kui põliselanikud oma käe ja mõttega aidata muhu pärandil eputada ja areneda. Areneda vatiesise ristpistena lõikelauale, pätimaasikana nõelapadjale, moonina lõuendile või lihtsalt uute kogemustena teadmisteks ja mälestusteks.

Elame ilus!

 

FB üritus