Nahast noatupe või tubakakoti valmistamine

07/10/2017

10:00 - 16:00

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Juhendaja: Triin Hellat

Aeg: 7. oktoober 2017 kell 10.00 – 17.00

Osalustasu: 37 € + materjalitasu 6 €

Asukoht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a, Tallinn

Maht: 8 a/h

 

Nahatöö kursusel saab iga osaleja otsustada, kas valmistada endale tubakakott või noatupp. Eelneva nahatöö kogemus ei ole vajalik.
Kui noatupp ja tema otstarve ei vaja tutvustamist, siis tubakakotiga on tihti teine lugu. Sellel kursusel valmistame rulli keeratud laka ehk klapiga tubakoti, mis oli Eestis 19.sajandil levinud põhiliselt rannikualal. Väidetavalt kaitses selline tegumood tubakat märjaks saamise eest.
Soovi korral võib kotikesse pista tubaka asemel hoopis prillid, pliiatsid, telefoni, võtmed või mõne muu vajaliku tarbeeseme.

 

 

Kursusel õpime põhilisi nahatöö võtteid nagu, naha lõikamine, õhendamine, värvimine, neetide/trukkide löömine, käsitsi õmblemine jms.

 

 

Osalustasu 37 €. Vajalikud materjalid ja töövahendid saab kursuse juhendajalt – nende eest tuleb maksta kohapeal sularahas 6 € (ühe eseme kohta). Palume registreerimisel märkida lisainfosse, millist eset (või mõlemat) soovite valmistada.

 

 

Kursuse juhendaja Triin Hellat on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli nahadisaini ja restaureerimise eriala ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli tekstiilitöö eriala. Töötanud disaineri ja restauraatorina. Hetkel õpib Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärandtehnoloogia magistriõppes ning tegutseb ettevõtja ja koolitajana.