Näitus Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis “KAASAV ELU“

03/11/2021

00:00 - 00:00

  1. novembril 2021 avati Eesti Rahva Muuseumi osalussaalis näitus “Kaasav ELU“, mis jääb avatuks jaanuarikuu lõpuni. Näituse kuraatoriteks on Tiia Artla ja Jana Kadastik Tallinna Ülikoolist.

 

Näitus annab ülevaate, kuidas Tallinna Ülikooli projektõppe “Kaasav ELU“ eestvedamisel erinevate erialade ja kõrgkoolide üliõpilased rakendavad interdistsiplinaarselt oma teadmisi, luues kasutajasõbralikke õppevahendeid, mis ühteaegu on universaalsed ja rakendatavad laiemas sihtgrupis, sealjuures arvestavad ka erinevate erivajadustega. Külastajad saavad ise kogeda läbi loodud (õppe)vahendite, näiteks taktiilsete raamatute, kuidas nägemispuudega lapsed saavad aimu milline on üks õige karu või kuidas õppida aastaaegasid.

 

ERMi näituste juht Kristjan Raba rõhutab, et antud koostööprojekt võimaldab muuseumil ka endal õppida ja kogeda erinevate sihtrühmade oskusi ja vajadusi: „Kindlasti saame näituselt praktilisi ideid ERMi püsinäitustel „Kohtumised“ jaoks ja rakendame innovaatilisi õpivahendeid meie tegelussaalis.“

 

Näitusel “Kaasav ELU“ jagatakse informatsiooni mitmel tasandil (ekraanidel, plakatitel kui QR koodi kasutades). Teisest küljest esitletakse näitusel praktilisi teostusi. Selline ülesehitus peaks kutsuma külastajat kaasa mõtlema, kuidas rakendada kaasava disaini põhimõtteid, et luua ligipääsetavat keskkonda, (õppe)vahendeid jm, mis oleks nii universaalsed kuid kohandatavad individuaalsetele vajadustele. Näitus ei paku lõplikke valmis lahendusi, vaid külastajale pakutakse võimalust vaadata, kuulata ja otsustada ise: kas ja kuidas saaks luua ligipääsetavaid keskkondi ning leida vastus küsimusele “kas erivajadus on ikka eriline?”

 

NÄITUSE STRUKTUUR siin!  

 

Lisainfo:

https://www.erm.ee/et/content/kaasav-elu

http://www.tlu-craft.ee/sundmused/uritused/2021-naituse-kaasav-elu-avamine

http://www.tlu-craft.ee/sundmused/naitused/kaasav-elu-erm-is-2021-2022

http://www.tlu-craft.ee/elu-erialasid-loimiv-uuendus/kaasav-elu-2021

Fotoalbum näituse avamisest:

https://bit.ly/kaasav-elu-avamine ; fotode autor Anu Ansu.

 

Näitus avatud kuni 31.01.2022. Avatud kolmapäevast pühapäevani kell 10–18. Sissepääs näitusele kuni 31.12.2022 püsinäituse „Kohtumised” tasuta piletiga.

 

Näituse sünnile aitasid kaasa palju partnerid:

Eesti Rahva Muuseum, Eesti Pimedate Liit, Eesti Pimedate Raamatukogu, Liikva Päikesekodu, Eesti Kunstiakadeemia, Tartu Ülikool, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, G. Otsa nim Tallinna Muusikakool, TalTech, Tallinna Tehnikakõrgkool, Tallinna Ülikool, Tallinna Heleni Kool, Tartu Emajõe Kool, Porkuni Kool, Tallinna Tondi Kool, Tallinna 21. Kool, Vääna Kool, Sadama Koor, Piret Räni, Daniel Kotsjuba, Malle Lüll, Aron Lips, Liana Vihm.