Nordic Craft Week 28.8-4.9.2021

28/08/2021 - 04/09/2021

00:00 - 00:00

Põhjamaade käsitöönädal on iga-aastane traditsioonilise käsitöö tähistamine üle Põhjamaade. Selle aasta teemaks on Hands On ja meil on hea meel jagada teiega seda, mis meil nädalaks plaanis on!

Igapäevaste, inspireerivate postituste lisamiseks kutsume teid liituma meie üritustega:

→ Laupäeval 28.08 alustame nädalaga Visible Mending Workshop by Taito (Onni elää käsityössä-Taitojärjestö). Üritus toimub otseülekanne siin Facebookis kell 16.00 (Soome aja järgi).

→ Esmaspäeval 30.08 saab osaleda Soomes ja Norras rahvakleidipraktikute veebiseminaril, mida võõrustavad Norra Rahvakunsti ja Käsitöö Liit (Norges Husflidslag) ja Taito.

→ Liitu 02.09 DK neljapäev 02.09 Käsitööpsühholoogia loengul.

Kõik üritused toimuvad inglise keeles, tasuta ja kõigile osalejatele avatud.

——————————————————————————————————————–

Keskkonnavajadused on üks oluline põhjus tekstiili ja muu kauba parandamiseks. Mida kauem me materjale kasutame, seda vähem jäätmeid tekitame.

Sashiko on vana Jaapani tikanditehnika, sobib just ideaalselt vanade teksapükste parandamiseks ja kaunistamiseks.Siit videost saad mõned näpunäited, see oleks armas ka kui jagad kommentaaridesse enda parandamisprojekte.

Soome käsitööorganisatsiooni poolt postitatud

Onni elää käsityössä – Taitojärjestö

https://youtu.be/vJDSj9TdjaA

—————————————————————————————————————————-

Eesti

Rahvariided on meie esivanemate riided. Need pole siiski pelgalt kehakatted, vaid sõnumikandjad, jutustades sajandite jooksul iga põlvkonna poolt täiustatud loo – lugu oma perest ja kihelkonnast. Uskumatult peenelt meisterdatud materjalid, imelised värvid ja mustrid ning meisterlikult meisterdatud rõivad on meie aarded.

Igal riideesemel on kandja eluetapist lähtuv jumaldamise ja kaitse tähendus. Rõivad täiendavad üksteist ja moodustavad seeläbi täieliku komplekti. Rahvana oleme pärinud need ajatud riided oma esivanematelt. Pärijatena vastutame selle eest, kuidas pärandit hoiame ja mida edasi anname. Meie nägu, meie pilt maailmale, sõltub sellest. See, mis me oleme. Mis teeb meid ainulaadseks. Pärimuse olemasolu ja selle tundmine muudab meie kaasaegse uue loomingu ja disaini ainulaadseks.

Olete oodatud istuma ja kuulama seminari:

′′ Rahvariided kui rahvuslik sümbol Eestis – kasutamine ja säilitamine ′′

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu esitlus Liis Burk

————————————————————————————————————————————————–

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu 2021 aasta teema keskendub käsitööga tegelevatele meestele. Idee on näidata lugupidamist erinevate manuaalsete oskuste vastu, mida mehed teevad, et esile tõsta tipptaseme, kuid seni avalikkuse eest varjatud meistreid.

Me oleme nii õnnelikud, et nad meil olemas on 😊

https://folkart.ee/uritused/kasitoo-meeste-aasta-2021/

Vaata kõiki postitusi SIIT