Olustvere Teenindus-ja Maamajanduskooli Klaasi ja Keraamika erialasid tutvustav näitus

25/01/2022

00:00 - 00:00

Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis on avatud

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli

Klaasi ja Keraamika erilasid tutvustav näitus

 

25. jaanuar – 14. veebruar 2022

Pikk 22, Tallinn

Tel. 6314076

Kauplus

avatud  E-L 10-18

 

Kontakt: +372 6314076

 

 

 

 

 

 

Olustvere olemised

 

 

Olemine muutub sisukaks läbi tegemise, mille eelduseks on huvi ja oskus ning samas ka julgus oma ideid ellu viia. Praktilised oskused on muutunud järjest populaarsemaks, sest neis nähakse nii eneseteostuse kui ka toimetuleku võimalusi. Sageli on käsitöö tegemine pigem protsessi nauding ning usutakse, et näputööga kaasnev mõtteerksus annab ajule tegevust. Seega on käsitöö tegemine üks võimalusi tänapäevases ekraanide maailmas enda vaimu tasakaalus hoida.

Oskusel ja eneseteostusel on elukvaliteedis omad rollid, kuid kas on julgust hakata ka käsitöö ettevõtjaks? Mardilaat annab üsna hea ülevaate sellest, mida tehakse, kes teevad ja kuidas nad enda tooteid müüvad. On põhjust olla nii kriitiline kui ka rõõmus. Kõikide käsitöötehnikate valdamine on ettevõtluses teretulnud, kuid oluliseks muutub meisterlikkus oma erialal ja oma toodete müümise oskus. Meistri töödes on lisaks tehnilisele kvaliteedile ka hing ja tunnetust, mis tekitab vajadust tehtut omada. Loodetavasti ühiskond tunneb ära tõelised oskajad ja on valmis neid väärtustama.

 

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis alustati tekstiili erialal õpetamist 2008. aasta sügisel. Täna on võimalik käsitöö valdkonnas oskusi omandada kolmes taseme kategoorias:

3. tase – masinkuduja või kangakuduja osakutse,

4. tase – tekstiilkäsitöö, keraamika või klaasipuhuja assistendi kutse,

5. tase – tekstiilkäsitöö eriala jätkuõpe, spetsialiseerumisega kas rahvarõivaste valmistajaks või kangakudujaks.