Pabermaterjalide korrastamine ja säilitamine koduses arhiivis

02/03/2024 - 03/03/2024

10:00 - 16:30

Aeg: 2.-3.03, kell 10.00-16.30 (sealhulgas lõunapaus 30 min)
Koht: Eesti Rahva Muuseumi konserveerimisosakond
Läbiviijad: Silli Peedosk
Töökorraldus: teoreetiline loeng, praktiline töötuba. Osalejate arv kuni 6 inimest. 2-päevane.
Õpitoa sisu tutvustus: õpitoa esimeses pooles räägime erinevatest paberitest, nende omadustest ja põhjustest, mis pabereid kahjustavad. Tutvustame lihtsamaid võtteid ja vahendeid, mida pabermaterjalide korrastamisel kasutada ning räägime missmoodi oma arhiivi säilitada ja kuidas materjale soovikorral eksponeerida.

Tulem: osaleja omab ülevaadet erinevatest paberitest ning põhjustest, mis neid kahjustavad. Oskab kasutada lihtsamaid võtteid ja sobivaid vahendeid pabermaterjalide korrastamiseks, säilitamiseks ning eksponeerimiseks.

Töövahendid: Osalejad võivad oma kodusest arhiivist võtta kaasa mõned halvas olukorras olevad paberiobjektid, et saada nõu, kuidas perekonnale väärtuslikke materjale tulevastele põlvedele võimalikult hästi säilitada ning üht-teist ka ise praktiliselt järele proovida.

Hind: 50 eurot. Hind sisaldab juhendamistasu kahel päeval, osalejatele kaasa antavaid õppematerjale, materjale dokumentide parandamiseks. Õpitoa eest tasumine toimub ERMi e-poe kaudu, selle link saadetakse teile registreerimisel automaatvastusena e-posti.
Registreerimine ja lisainfo: kursusel osalemiseks registreeruda hiljemalt 28. veebruariks kodulehe registreerimislehel, telefonil 736 3058 või opitoad@erm.ee.