Püksipaikamise konkurss

06/06/2022 - 01/10/2022

00:00 - 00:00

Heimtali Muuseumi Sõprade Selts kuulutab koostöös Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili erialaga välja pükstepaikamise konkursi.

Konkursi eesmärgiks on populariseerida asjade pikemaajalist kasutamist ja kinnistada Anu Raua keskusele omast alalhoidlikku ja säästlikku elustiili.

 

 

 

 

 

Anu Raud kirjutab:

“Üleskutse Teksariigist.
Mood on selleks, et kord tulla, ennast ilmutada ja siis kaduda igaveseks kui ühepäevaliblikas tiigivee kohalt. Mood on selleks, et moest minna. Ja kui mõni mood ei saa kuidagi moest mindud ja jääb liiga kauaks ilma peale vinduma, on midagi korrast ära. Nüüdsama on see juhtunud lõhkiste teksapükstega. Teismelised, kelle ajal see mood end ilmutas, on juba hallipäised härrasmehed, aga mood kestab ikka edasi. Tahaks uuendust, lahendust, innovatsiooni – nii nagu moodsal ajal räägitakse.
Kõik katkised püksid peaks ära parandatama. Kutsume lõhkiste pükste kandjaid või nende näpuosavaid lähisugulasi võistunõelumisele, üldrahvalikele püksiparandustalgudele. Selleks on just praegu paras aeg. Talv on tulekul ja energiakriis ukse ees. Iga soojanatuke on kulla alusel. Ei sobi ju sellisel ajal sooja püksituult ja muidu ihusooja õhku kintsude ja säärte ümbert nelja tuule poole minna lasta.
Need ihukillukesed, kes on seni elanud lõhki käristatud püksimulgu kohal, on ära teeninud ju ennast soojendama ja varjama midagi eriti pehmet, sooja ja ilusat. Nii, et jõudu tööle.
Parimaid töid premeeritakse. Ehitame tervete teksade monumendi ja auhinnatud tööd saavad olema selle kunstiteose komponendid.”

 

Konkursi toimumise aeg: juuni 2022 – 1. oktoober 2022

Tingimused:

  • Autor võib konkursile esitada kuni kaks tööd.
  • Töö ei tohi olla varem eksponeeritud, avaldatud või müügiks toodetud.
  • Konkursitöö juurde kuulub eseme lugu: inspiratsiooniallikas, parandamise lugu, legend, muistend vms.
  • Hindamisel arvestatakse nii töö uudset ideed kui ka teostuse kvaliteeti.
  • Konkursitööd tuleb esitada hiljemalt 1. septembriks 2022 kas ERMi Heimtali muuseumisse (Heimtali, Viljandi vald, Viljandimaa) või Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu Eesti Käsitöö Majja (Pikk 22).
  • Töö külge kinnitada hindamiseks vajalik informatsioon: märgusõna, eseme lugu jms. Samuti kinnine ümbrik, milles on töö nimi, autori nimi, telefon, aadress, e-post.

Konkursile esitatud töödest pannakse kokku näitus ning parimatest töödest luuakse näitusele skulptuuripuu.

Lisainfo:
Tuuli Tubin McGinley, tuuli.tubin.mcginley@erm.ee
Telefon 439 8126

Kui Sul on kodus aga vägevalt parandatud riided või muud remonditud ja uuesti elule turgutatud asjad, mida kasutad ja kodust välja saata ei soovi, kirjuta neist ja nende parandamisest lugu meie kogudesse. Lisainfo: https://www.erm.ee/et/saada-oma-lugu-ermi.