Püsime terved ja hoiame kultuuri ja spordi avatuna!

09/08/2021

00:00 - 00:00

❗Esmaspäevast, 9. augustist tuleb kultuuri- ja spordisündmustel osalemiseks tõestada oma nakkusohutust. Nõuetest suurema osalejate arvuga üritustel saavad osaleda inimesed, kes esitavad tõendi vaktsineerimiskuuri läbimise kohta, negatiivse testitulemuse või tõendavad, et on COVID-19 haiguse läbi põdenud.
📍 COVID tõendi saab igaüks endale ise luua keskkonnas digilugu.ee ning esitada sündmuse korraldajale nii elektrooniliselt kui ka paberkandjal. Viimasel juhul aitavad tõendi printimisel näiteks raamatukogud.
📍 Tuletame meelde, et nakkusohutuse tõendamise kohustus on meil endil ning korraldaja esitatud tingimusi tuleb teada ja neid järgida. Seega palume kõigil ennast eelnevalt kurssi viia, millised on korraldaja nõuded publikule – kui suur on publiku arv, kas toimub tõendite kontroll või kas pakutakse kohapeal testimise võimalust.
📍 Juhul, kui inimene ei ole soovi oma nakkusohutust tõestada, siis ei ole tal õigust üritusel või tegevuses osaleda. Õiguslik alus selleks on Vabariigi Valitsuse korraldus. Korraldajal ei ole seadusest tulenevat kohustust ka sel juhul ka piletiraha tagastada. Alates esmaspäevast ei ole ürituse korraldajal kohustust tagada kohapeal testimist.
Lähem info esmaspäeval kehtima hakkavate tingimuste kohta on veebilehel kriis.ee. Valminud on ka juhised, mis on üleval Kultuuriministeeriumi kodulehel www.kul.ee ning neid täiendatakse vastavalt valitsuse otsustele.
Püsime terved ja hoiame kultuuri ja spordi avatuna!

 

 

 

 

 

 

 

 

Allikas Kultuuriministeerium