Puukäsitöö konkursid

21/11/2018

00:00 - 00:00

Tuhala Ajaloo- ja Kunstikamber MTÜ ning Maalehe ühiselt korraldatud konkursi EESMÄRK on meelitada rohkem inimesi väärtustama esiisade puutööoskust ning rahvakunsti ja rahvuslikke puutöötraditsioone kasutades heatasemeliste puitesemete loomist. Konkursi tulemuste ja autorite tutvustamine meedias motiveerib lugejaid, kes konkursil ei osalenud, hiljem ise nuga voolimiseks kätte võtma või traditsioonilise puukäsitöö tooteid väärtustama ja tarbima.
Paljud õpivad erinevaid rahvapärase puutöövõtteid, mis hiljem unustatakse või ei praktiseerita neid kunagi. Konkurss on ellu kutsutud eesmärgiga meelitada osalema kõiki, keda teema kõnetab, olenemata puidutöö oskustest, teadmiste avarusest.

Ootame KÕIKI, kel kasvõi ainult tahtmine.

Puutöökonkurss nr 3.
Teema: PITSU

TINGIMUSED
– Konkursitöö võivad esitada kõik Eesti Vabariigis alalist elukohta ning elamis- ja tööluba omavad autorid.
– Autor võib konkursile esitada ühe töö . Töid hinnatakse kahes kategoorias: õpilased ja täiskasvanud
– Pitsu peab olema valmistatud traditsioonilisi rahvapäraseid töövõtteid kasutades käsitsi, KASUTAMATA ELEKTRILISI TÖÖRIISTU!
– Konkursitöö võib sisaldada ka muid materjale 20% ulatuses.
– Hindamisel arvestame esmajoones teostuse kvaliteeti, kuid ka töö idee uudsust, omapära.
– Traditsiooniline puutöö võib olla esitatud nii innovaatilises ja modernses vormis kui klassikaliselt levinud rahvapärases võtmes.
– AUTOR AUHINNAGA PÄRJATUD TÖÖD TAGASI EI SAA!

Konkursi võidutööd annetatakse muuseumile. Konkursi esimese, teise ja kolmanda koha tööde autorid pälvivad rahalised preemiad. Erinevad asutused ja ettevõtted võivad valida oma lemmikut, mispuhul autoreid pärjatakse vastava ettevõtte poolt välja pandud meenetega.

– Konkursitööd tuleb esitada hiljemalt 28.veebruariks 2019 MTÜ Tuhala Ajaloo- ja Kunstikambrisse aadressil Müüriääre, Tuhala küla, Kose vald, Harjumaa.
– Töö külge peab olema kinnitatud hindamiseks vajalik märgusõna, soovil lisatud tegemise lugu/idee. Tööga koos tuleb esitada ka märgusõnaga kinnine ümbrik, milles on töö nimi, autori nimi, isikukood, telefon, aadress, e-post, varasem seotus puukäsitööga.
– Nomineeritud töödest eksponeeritakse näitusi vastavalt üldsuse nõudlusele, aga mitte kauem, kui 2019. aasta lõpuni.
– Žürii koosneb seitsmest liikmest, kuhu kuuluvad puiduvaldkonna disainerid ning puukäsitöömeistrid: Maret Lehis (käsitöömeister, Kutsekoda ja Pileum) Heidi Solo ( puukäsitöö õpetaja, Tallinna Kopli Ametikool; disainer, MRK Magic Design), Elmet Treier (puidudisainer, Elmet Treier Design), Valdur Tilk (puukäsitöömeister, Puupank), Silver Treiman (puukäsitöömeister Hiiumaalt), Meelis Kihulane (puukäsitöömeister Põlvamaalt), Andry Kikkull (puiduspetsialist, Eesti Tööõpetejate Selts, Tallinna Ülikool).

Konkursi tingimused ilmuvad ka Maalehe lisas Targu Talita ja facebooki lehel Puukäsitöö konkursid.Lisainfo konkursi kohta: Heidi Solo tel 5295366, ajalookamber@tuhala.ee