Rahvarõiva infopäev

16/03/2017

18:00 - 20:00

Collages1

Rahvarõiva infopäev

16. märts kell 18.00-20.00

Tallinnas Vene 6, II kooruse saalis

 

 

Rahvarõivas on tundlik teema, mis puudutab meistreid, kandjaid ja uurijaid. 16. märtsil toimuval rahvarõiva infopäeval on võimalus kohtuda kahe Soome rahvarõiva valmistaja ja uurijaga.

 

 

Soja Murto Hartikainen on käsitöömeister. Tema töö on rahvarõivaste valmistamine, Sojale on tähtsad autentsus ja kvaliteet. Tema rahvarõiva-alaseid uurimustöid ja artikleid on võimalik lugeda TAITO-lehest. Soja peab ka rahvarõiva-blogi: http://www.kansallispuku.com/index.php ning ta on aktiivne rahvarõivaste propageerija. Tema ideest sündis ka meil Eestis populaarseks saanud  “Rahvarõivaste tuulutamine”.

 

Inga Pihlhjerta on käsitööõpetaja. Ta on töötanud toimetajana Taito-lehes, nõustajana rahvarõiva nõuandekojas ning on  osalenud rahvarõiva seminaridel ja koolitustel. Tema ülesandeks on rahvarõivaste tutvustamine ja propageerimine.

 

Soome rahvarõivakomplektid on põhjalikult uuritud ning nende rõivaste kandmisel ja kombineerimisel on kindlad reeglid.

 

Infopäeval saame vastused küsimustele, mida ja miks komplekti valitakse, milline on Soome rahvarõiva eripära ning millist elu elab rahvarõivas tänapäeva Soomes. Samuti kuuleme, kuidas valmib korralik rahvarõiva komplekt, millega arvestada tuleb, millised on meistrite kogemused ja tähelepanekud.

 

Soomlaste kogemuste põhjal saame ka oma rahvarõiva-alast tegevust hinnata ja võrrelda.

 

Esitlus toimub soome keeles, paralleelselt toimub abistav tõlge.

 

Infopäev toimub Rahvarõivas MTÜ ja Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö liidu koostööl

 

Täpsem info ja registreerimine, info@folkart.ee hiljemalt 01. märtsiks 2017.