Saaremaa narmaskinnaste kudumine

13/10/2018

10:00 - 17:15

 

Asukoht: Eesti Rahva Muuseum

Aeg: 13.10., kell 10.00–17.15 (sealhulgas 30 min lõunapausi)

Koht: teabekeskus (maja A-osas, paremat kätt, I korrusel)

Läbiviija: Kristi Jõeste

Töökorraldus: sissejuhatav loeng, praktiline töö; maht 9 akad t; osalejate arv kuni 12.

Õpitoa sisu tutvustus: miniloeng saaremaa narmalistest pulmakinnastest kuni 20. sajandi alguseni.

 

 

Praktiline töö: läbi kootakse Karja, Mustjala, Püha ja Valjala khk-de narmastega pulmakinnaste tööproovid, mille käigus kasutatakse kahte erinevat sorti silmuste loomise meetodit, keerukordi – kõike seda, mis jääb narmaste alla peitu, kootakse või õmmeldakse narmad. Kui jääb aega üle, proovitakse läbi ka käepealne edasi-tagasi kootud mustrimotiiv ringselt kootud valgel taustal.

Tulem: õpitoa läbinu oskab saaremaa narmakinnaste silmuseid luua, tunneb narmaste kudumise ja õmblemise võtteid, valmivad miniatuursed tööproovid.

Töövahendid: võtta kaasa mitu komplekti nr 1,25 mm või 1,5 mm sukavardaid, terav sukanõel, käsitöökäärid, 8/2 villast lõnga: valget taustaks ning mustrite ja narmaste jaoks mustjassinist, tumepunast, tumekollast ja hallikasrohelist. Soovi korral võib kaasa võtta ka raamatu Eesti silmuskudumine. Tavad ja tehnikad. I osa. (Pink, Reimann, Jõeste 2014)

Hind: 20 €. Hind sisaldab juhendamistasu, osalejatele kaasa antavaid õppematerjale. Õpitoa eest tasumine toimub ERMi e-poe kaudu, selle link  saadetakse teile registreerimisel automaatvastusena e-posti.

Registreerumine ja lisainfo: kursusel osalemiseks registreeruda hiljemalt 9. oktoobriks kodulehe registreerimislehel, telefonil 736 3058 või opitoad@erm.ee.

 

http://www.erm.ee/et/haridus/opitoad