Shibori, II grupp

10/12/2016

10:00 - 16:00

Juhendaja: Tiina Sillar

 

Hind: 50€, maht 8 tundi

 

Shibori on iidne Jaapanist pärit kangatöötlemise ja -värvimise tehnika. Enne värvimist kangas volditakse, 2015_shibori-300x193 seotakse ja õmmeldakse erineval moel ning tulemus on alati eriline, põnev ja ainukordne.

Kursusel tutvume shibori ajaloo, traditsiooniliste töövõtete ja -tehnikatega ning kasutamisvõimalustega tänapäeval. Teeme läbi erinevad töövõtted ning kursuse käigus valmib igal osalejal väike kanganäidiste kollektsioon.

 

Juhendaja Tiina Sillar on õppinud käsitöö- ja kodundusõpetajaks Kehtna Maamajandus- ja Tehnoloogiakoolis, käinud praktikal Soomes ning  lõpetanud rahvusliku tekstiili eriala diplomiõppe TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Tiinal on seitsme aasta pikkune turundustöö kogemus rahvusvahelises suurettevõttes. Oma tööde ja loominguga on ta osalenud  mitmetes loomeettevõtluse projektides ja näitustel.

Praegu õpib Tiina Eesti Kunstiakadeemias tekstiilidisaini magistriõppes. Ta tegutseb ettevõtjana ja koolitajana, nõustab alustavaid ettevõtjaid ning juhendab tekstiilistuudios Kiriline http://kiriline.blogspot.com/ erinevaid kangatehnoloogia ja käsitöö õpitubasid.