Sibulavõrgust rannamärsi & laptopi turvaümbrikuni

13/03/2017

17:30 - 21:00

Juhendaja: Veronika Nuter
Aeg: 13. märts kell 17.30 – 21.00, 20. märts kell 17.30 – 21.00, 27. märts kell 17.30 – 21.00
Maht: 15 a/h
Hind: 65 €
Asukoht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6A

 

 

Punutud kotidKott – see meie argine kandev element – võiks olla omanäoline, kaunis või lustakas & kauamängiv.

 

Sedapuhku seisabki ees kotitegu – poe-, palli- ja sibulavõrgud, rannamärsid, joogipudelite ning laptoppide turvakestad ning muud lihtsamad, enamasti voodrita kotid.

 

Kolmele õhtule jaotatud õpitöötoas on põhitööriistaks silmik-heegelnõel (ingl k knooking crochet hook). Kotisangu, erinevaid põhju-külgesid, kante, kinniseid jm kaunistuselemente teeme sama silmikuga, aga vahelduseks ka nööripoiste, paelaveski ning lühikeste sõrmikuvarrastega.

 

Kursuse lõpuks peaks igal osalejal valmima vähemalt üks lihtne, aga täiesti omanäoline heegelnõelal kootud kott.

 

veronika_täisrelvastuses_mediumOsalemiseks vajalikud silmik-heegelnõelad (Ø 4…10mm), samuti nööripoisid, punumiskonksud, lühikesed vardad jm saab iga soovija osta kohapeal, hinnaga 3 eur/tk.

 

 

Esimesse õpitöötuppa on soovitav kaasa võtta: teravad käärid, looduslikust kiust nööri ja/ või värviliste paellõngade jääke (à 25–30 g).

 

Juhendaja Veronika Nuter on nutikat taas- ja uuskasutust praktiseerinud juba paar aastakümmet ning inustanud ajakirjade vahendusel teisigi sellega tegelema. Tänaseks on nauditavast hobist saanud tema põhitöö – 2015. a kevadel asutatud MTÜ Töötuba Ratastel pakub erinevaid õpitöötube kõigile, kes kuuluvad keskkonnahoidliku tarbimise pooldajate sekka ja armastavad käsitööd.

 

Üheskoos paneme mõtted liikuma, käid käima & asjad elama!