Tekstiileseme pildistamise nipid

14/09/2019

11:30 - 17:00

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a Tallinn

Aeg: 14. september 2019

Kell: 11.30 – 17.00

Maht: 8 ak/t

Hind: 45 €

Koolitaja: Sandra Urvak

GRUPP ON TÄIS! Registreerumine ootejärjekorda.

 

Koolitusel on vajalik fotoaparaat või telefon, millega saab pildistada (akud laetud ja mälukaart tühjendatud).

Õppepäev koosneb:

Loeng, fotokate seadistamine, pildistamiseks kaasa võetud esemetega tutvumine.

Praktiline osa on pildistamine ning lõpuks ülevaade tehtud piltidest, tagasiside, mida saab paremini.

 

Registreerumisel palume märkida, millseid esemeid on huvi pildistada ning mis eseme kaasa võtate pildistamiseks. Samuti märkida, mis eesmärgil pildistate- äri või hobi.

 

Koolitajast:

Olen õppinud kujunduskunsti Eesti Kunstiakadeemias ja omandanud fotograafi hariduse Helsingis Rakenduskunsti Kõrgkoolis (Taideteollinen Korkeakoulu, nüüdne Aalto Yliopisto), kus praegu on pooleli magistrikraadi omandamine samal erialal. Lisaks alustasin 2010. aastal TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias rahvusliku käsitöö osakonnas rahvusliku tekstiili eriala õpinguid. Ennast identifitseerin eeskätt fotograafina, kuid olen terve teadliku elu tegelenud ka käsitöö kui ühe loova eneseväljenduse vormiga. Eriti lummavad mind meie esivanemate imepärased oskused ning peen värvitunnetus.

Käsitööõpingud on toonud mind ka tekstiilide pildistamise juurde. 2012. aastast alates osalen fotograafina MTÜ Rahvarõivas juhitavas projektis Eesti kihelkondade rahvarõivaste pildistamiseks ning koondamiseks veebi aadressile rahvaroivad.folkart.ee. Minu fotod illustreerivad ERKLi 2012. ja 2013. aasta konkursside Taimest tulnud ja eesti-maa-villane katalooge ning mitmeid peagi ilmuvaid käsitööalaseid raamatuid. 2013. aastal osalesin ka TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia projektis Vanemaealiste käsitöömeistrite lõimimine käsitööturule, õpetades projektis osalejaile fotograafia põhitõdesid ning käsitööesemete pildistamist kodustes tingimustes. Fotograafia aluseid õpetan ka TÜ VKA rahvusliku tekstiili eriala tudengitele.

Käsitöömeistritele suunatud fotograafiaalasel koolitusel tutvustan fotograafia põhitõdesid, õpetan tundma ja kasutama fotoaparaati ning jagan näpunäiteid käsitööesemete pildistamiseks kodustes tingimustes.