Suvekoolitus_Tekstiileseme pildistamise nipid_ lükkub sügisesse

11/07/2020

11:30 - 17:00

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a Tallinn

Aeg:

Uued toimumise kuupäevad täpsustamisel!

Maht: 12 ak/t

Hind: 56€

Koolitaja: Sandra Urvak

 

Koolitusel on vajalik fotoaparaat või telefon, millega saab pildistada (akud laetud ja mälukaart tühjendatud).

Õppepäev koosneb:

Loeng, fotokate seadistamine, pildistamiseks kaasa võetud esemetega tutvumine.

Praktiline osa on pildistamine ning lõpuks ülevaade tehtud piltidest, tagasiside, mida saab paremini.

Teisel kohtumisel tagasiside.

 

Registreerumisel palume märkida, millseid esemeid on huvi pildistada ning mis eseme kaasa võtate pildistamiseks.

Samuti märkida, mis eesmärgil pildistate- äri või hobi.

 

Koolitajast:

 

Olen õppinud kujunduskunsti Eesti Kunstiakadeemias ja omandanud fotograafi hariduse Helsingis Rakenduskunsti Kõrgkoolis (Taideteollinen Korkeakoulu, nüüdne Aalto Yliopisto). 2010. aastal alustasin õpinguid Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonnas rahvusliku tekstiili erialal, mille lõpetasin 2016. aastal. Oma lõputöös uurisin põlle osa talupoja argirõivastuses ning kavandasin ja valmistasin kollektsiooni kaasaegseid argipõllesid. 2016. aastal alustasin õpinguid samas TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna pärandtehnoloogia magistriõppes.
Ennast identifitseerin eeskätt siiski fotograafina, kuid olen terve teadliku elu tegelenud ka käsitöö kui ühe loova eneseväljenduse vormiga. Eriti lummavad mind meie esivanemate imepärased oskused ning peen värvitunnetus. Lisaks käsitööle olen pühendunud ka Põhja-Viljandimaa kultuuripärandi uurimisele.

Käsitööõpingud on toonud mind ka tekstiilide pildistamise juurde. 2012. aastast alates osalen fotograafina MTÜ Rahvarõivas juhitavas projektis Eesti kihelkondade rahvarõivaste pildistamiseks ning koondamiseks veebi aadressile www.rahvaroivad.ee. Minu fotod illustreerivad väga paljusid Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu trükiseid ning mitmeid käsitööalaseid raamatuid. Fotograafia aluseid õpetan ka TÜ VKA rahvusliku käsitöö osakonna üliõpilastele ning Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli õppijatele.

Käsitöömeistritele suunatud fotograafiaalasel koolitusel tutvustan fotograafia põhitõdesid, õpetan tundma ja kasutama fotoaparaati ning jagan näpunäiteid käsitööesemete pildistamiseks kodustes tingimustes.

Koolitustingimused