Vaibakunstnik akadeemik Anu Raua ülevaatenäitus „Isamaastikud“ ERMis

14/04/2018

00:00 - 00:00

Vaibakunstnik akadeemik Anu Raua ülevaatenäitus „Isamaastikud“ ERMis

 

Vaibakunstnik, emeriitprofessor ja akadeemik Anu Raua ülevaatenäitusel on eksponeeritud tema tähtteosed, mis moodustavad terviku, mõtteloo. Anu Raud on üks tunnustatumaid vaibakunstnikke, kelle kirgas elutunnetus käib alati ajaga kaasas ja kes on pühendanud oma elu õpetamisele. Lisaks legendaarsetele töödele „Kogujad“, „Rehi“ ja „Koda“ saab Eesti Vabariigi juubeliaastaks valmis mitu täiesti uut vaipa, sealhulgas näituse nimivaip “Isamaastik”. Näitust täiendavad ka tema õpilaste joonistused ja fotod Kääriku talu inspireerivast keskkonnast.
“Sellised inimesed nagu Anu on kõigile ümbritsevatele kingituseks. Mitte ainult sellepärast, et nad oskavad oma kätega ilu luua. Nad oskavad ilu tegemise oskust ka teistele edasi anda. Otsekui õpetamata, ainult arutledes, osutades ja ergutades. Ergutades nägema ja taipama igapäevaseid tühiseid asju, mis ometi moodustavad elu olulisemaid tõdesid. Nad kannavad endas aegade elutarkust. /…/” – Reet Mark

Näitus on pühendatud Anu Raua 75. sünnipäevale. Näitus on Eesti Rahva Muuseumi galeriis (Muuseumi tee 2, Tartu; B-sissepääs) avatud kuni 11. novembrini.

Kuraator ja produtsent: Reet Mark
Kujundaja: Ene-Liis Semper

 

Lisainfo: www.erm.ee/et/content/isamaastikud