Vanalinna Päevade trükisetöötuba 1.-2. juunil Eesti Tarbe-ja Disainimuuseumis

01/06/2019

12:00 - 16:00

Tallinna Vanalinna Päevad 30.05. – 02.06.2019

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi programm

  • 1. juunil, lastekaitsepäeval, tasuta muuseumi näituste külastus alla 18-aastastele.
  • 1.– 2. juunil töötoas osalemine kõigile huvilistele muuseumi täispiletiga (6 eurot).

 

TÖÖTUBA: eneseväljenduse võimalusi läbi trükiste

Juhendajad: Else Lagerspetz ja Loore Sundja
Laupäeval, 1. juunil ja pühapäeval, 2. juunil kell 12.00 – 16.00
Osalemine: muuseumi täispiletiga (6 eurot)

Sihtgrupp: lapsed, noored, täiskasvanud, pered

 

Seoses 2019. aasta Vanalinna Päevade kirjaliku linnakultuuri algust tähistava teemaga „Tallinn – 800“ ning ETDMis avatud Tallinnas tegutseva kunstiraamatute kirjastuse Lugemik näitusega toimub kõigile huvilistele teemakohane töötuba, mis uurib lähemalt eneseväljenduse võimalusi läbi trükiste.

Kahel päeval toimuv töötuba tutvustab, kuidas oma mõtteid edastada trükiste kaudu ning end läbi teksti ja pildikeele loovalt väljendada. Töötuba uurib trükiste koostamise võimalusi erinevatel teemadel, nagu videomängud, lemmikloomad, muusika, positiivsed ja negatiivsed kogemused igapäevaelust, nende hulgas nt ka koolikiusamine.

Osalejad saavad valmistada trükise, mis käsitleb neile olulisi teemasid, ning kaasa lüüa ühise trükise loomises.

NB! Töötoaga saab ühineda ajavahemikus 12.00 – 16.00 endale sobival ajal. Trükiseid võib teha endale sobivas tempos, tunnist paarini.

Loore Sundja (s. 1993) on Tallinnas tegutsev graafiline disainer ja haridustöötaja. Ta lõpetas Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna aastal 2016. Sundja on õpetanud graafilist disaini mitmes Tallinna koolis ning töötanud kunstiakadeemias. Hetkel töötab ta Kadrioru kunstimuuseumis haridustöö kuraatorina. Koos Else Lagerspetziga asutas ta 2015. aastal fiktiivse kirjastuse Knock! Knock! Books. Üheskoos on nad kirjastanud mitu raamatut ja teinud kaastöid erinevatele kunstiväljaannetele.

Else Lagerspetz (s. 1994) on Tallinnas ja Helsingis tegutsev graafiline disainer. Ta lõpetas Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini osakonna aastal 2016 ja jätkab hetkel õpinguid Helsingis Aalto Ülikooli magistriprogrammis Visual Cultures, Curating and Contemporary Art. Alates 2015. aastast on ta koos Loore Sundjaga töötanud projekti Knock! Knock! Books kallal, milles nad vaatlevad kunstiraamatute kirjastamise temaatikat. Koos on nad kirjutanud kaastöid ka mitmele teisele kunstiväljaandele. Lagerspetz on õpetanud graafilise disaini kursuseid nii gümnaasiumites kui ka kunstiakadeemias.

 

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Lai 17, Tallinn

627 4600

info@etdm.ee
Avatud: K–P 11–18
www.facebook.com/TarbekunstiDisainimuuseum
www.instagram.com/disainimuuseum