Vaseliste õpituba

06/10/2018 - 07/10/2018

00:00 - 00:00

Aeg: 06. – 07. 10.; kell 10.00-18.00 (sealhulgas lõunapaus 30 min)

Koht: teabekeskus (maja A-osas, paremat kätt, I korrusel)

Läbiviijad: Jana Ratas ja Riina Rammo

Töökorraldus: sissejuhatav loeng, praktiline töö; maht 2×7,5 h; osalejate arv 15; 2-päevane.

Õpitoa sisu tutvustus: Õpitoas Kursus algab arheoloog Riina Rammo loenguga spiraaltorudest kaunituste ajaloost, levikust, uurimisest, kasutusest. Praktilises õpitoas õpetab nende tehnikate uurija Jaana Ratas erinevaid töövõtteid, kuidas spiraaltorudest kaunistusi teha: kõladega kududes ja eri viisidel lõnga ja hobusejõhvi abil põimides.

Tulem: õpitoa läbinu oskab spiraaltorudest erinevaid kaunistusi teha.

Töövahendid: nuga – puss või taskunuga. Plastnuga ja vaibanuga ei kõlba; joonlaud; käärid; liimipulk; 12 kõla; värvipliiats, kustutuskumm; ükskõik milline vöö – kõlapaela otsa kinni sidumiseks.

Kohapeal on olemas väikesed traaditangid, piisav hulk, aga kui kellelgi on enda omad ja käepärased, siis tasub kaasa võtta.

Kursusel harjutamiseks kasutame tamiili. Kui kellelgi on ehtsaid hobusejõhve (pikki), võtke enda jaoks kaasa.

Kui kellelgi on olemas isiklik pitskruvi, võtke see ka kaasa.

Hind: 45 €. Hind sisaldab juhendamistasu kolmel päeval, osalejatele kaasa antavaid õppematerjale. Õpitoa eest tasumine toimub ERMi e-poe kaudu, selle link  saadetakse teile registreerimisel automaatvastusena e-posti.

Registreerumine ja lisainfo: kursusel osalemiseks registreeruda hiljemalt 03. oktoobriks kodulehe registreerimislehel, telefonil 736 3058 või opitoad@erm.ee.

 

 

http://www.erm.ee/et/haridus/opitoad