Villatööd ja vokiga ketramine

30/06/2018

00:00 - 00:00

Aeg: 30.06., kell 10.00–17.30 (sealhulgas 30 min lõunapausi)

Koht: Raadi kaminasaal (Narva mnt 177)

Läbiviija:  Liis Luhamaa

Töökorraldus: sissejuhatav loeng, praktiline töö  10 ak. tundi; osalejate arv 8.

Õpitoa sisu tutvustus: Osalejad saavad ülevaate erinevatest villatüüpidest, villa töötlemise vahenditest ja võimalustest. Õpitakse villa kuuma veega pesema ning õigete töövõtetega kraasima. Seame osalejate poolt kaasa toodud vanad vokid töökorda – kõik saavad oma vokke ise puhastada ja õlitada ning vokile nöörid peale panna. Põhjalikult käsitleme voki tööpõhimõtet ning nii uute kui vanade vokkide seadistamist ketramiseks. Osalejad õpivad lühikese tõmbega ketrust ning korraliku korrutamise kunsti.

Töövahendid: Osalejal peab olema kaasas oma vokk. Kasutada saab juhendaja käsikraase, kuid võib tulla ka oma kraasidega. Veel võtta kaasa 2-3 mm heegelnõel, kingakarp, kaks pikka kudumisvarrast ja põll.

Tulem: õpitoa läbinu saab algteadmised villa töötlemisest vokiga ketramisest ja korrutamisest.

Hind: 20 €. Hind sisaldab juhendamistasu kahel päeval, osalejatele kaasa antavaid õppematerjale, materjale ja osaliselt töövahendeid. Õpitoa eest tasumine toimub ERMi e-poe kaudu, selle link  saadetakse teile registreerimisel automaatvastusena e-posti.

Registreerumine ja lisainfo: kursusel osalemiseks registreeruda hiljemalt 26. juuniks kodulehe registreerimislehel, telefonil 736 3058 või opitoad@erm.ee.

Lisainfo: http://www.erm.ee/et/content/villat%C3%B6%C3%B6d-ja-vokiga-ketramine