Uus toode Mardilaadal 2019

 

Uus toode Mardilaadal 2019 võidutööd

 

 

Norskaja nüpeldaja

Kersti Loite Viru Käsitöö Salong, aale.ee

Laadaplats nr 164

Norskava kaaslase mõnusaks ja pehmeks müksamiseks.

Siingi on kasutatud erinevaid tootmise jääke: villaseid kampsuni tükke ja rahvariide triibukangast. Käepide looduse poolt kujundatud puunotist.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Talunaise argipäeva pullover

Helja Jõgisman bränd Astrid, heinbutiik.ee

Laadaplats nr 73

Pullover on kootud käsitsi puuvarrastel Gotlandi lamba mahevillasest lõngast. Argipäeva pullover on olnud ajast aega tarvilik riideese talunaise argipäevases garderoobis, kõrge kaelus kaitseb hästi kargete meretuulte eest.

 

 

 

 

 

 

 

Karulühkarid

Liina Laaneoja Sing Sale Pro OÜ Etnowerk Külluslikud Etnokudumid, etnowerk.com

Laadaplats nr 64

Lühikesed, siidivoodriga karupüksid on kootud lambavillasest lõngast. Karulühkarid sobivad näiteks sombuse ilmaga suure ja sooja kampsuni juurde, uisuväljakule pehme kukkumise tagamiseks ja kasvõi seeliku alla, kui on vaja istuda külmal kirikupingil.

Etnowerk tooted on toodetud jätkusuutlikult. Vastupidavad püksid on kootud lõikekohaselt ning kangastena on kasutatud suuremate esemete kõrvalt järgi jäänud kangatükke.

 

 

 

 

Teatrikotike

Marju Tamm Vormsi Käsitöö Selts, bindbongen.blogspot.com/

Laadaplats nr 74

Toode on valminud Vormsi vardakoti ainetel. (Vormsi keeles bindbongen) on olnud läbi aegade lahutamatu osa Vormsi naise rahvarõivaste juures. Vardakoti kangas on kootud peenikesele puuvillasele lõimele, koeks kasutatud villaseid värvilisi lõngu. Tavapäraselt oli vardakoti põhitoon punane, mida kaunistasid kollased, sinised, valged, rohelised ja roosad mustritriibud.

 

 

 

 

 

 

MardiLaada pealehele