Uus toode Mardilaadal 2020

Ehteseeria KROON

Autor: Merle Randmäe

Bränd LÕÕM, Enceladus OÜ

randmae.m@gmail.com

 

Ehtekollektsiooni KROON inspiratsiooniks on Põhjamaade rahvakultuuris levinud rookroon. Ehteseeria läbivaks motiiviks on kolmnurk – algelement – mis iidsetest aegadest on tuntud kui tulemärk ja tugevalt seotud päikesega. Kolmnurkade ühendamisel tekkinud kujundid on ehtekollektsiooni baasmudeliteks – TULI, VESI, ÕHK, mille edasiarendusest on sündinud uued 925 hõbedast kaelakeed ja kõrvarõngad.

 

 

 

 

 

 

 

Ehtekollektsioon LAULASMAA

Autor: Inga Kalistru

Kalistru Disain OÜ

ehted@kalistru.eu

 

Ehtekollektsiooni Laulasmaa kuuluvad kaks Eesti granaadiga ehet – sõrmus ja kaelaehe – ning sinna juurde sobivad kõrvarõngad. Laulasmaa ehted teevad meie jaoks eriliseks kodurannast leitud granaadid. Need ei ole kaugete maade uhked vääriskivid, vaid tihti ainult paari millimeetrised mere laintes lihvitud purpurpunased ja violetsed kivikillud. Ühel hetkel otsustasime ühendada leitud kivikillud puu motiiviga. Nii ongi ehtele jõudnud Laulasmaa rannamände sümboliseeriv puu motiiv ja samalt kaldalt pärit violett-punased granaadikillud.

 

 

 

 

 

HAME

Autor Annika Vaalma, Etnowerk

avaalma@gmail.com

HAME on inspireeritud säästlikust ja kokkuhoidlikust mõtteviisist, mida kasutasid meie esivanemad oma riiete tegemisel. Valmis kangatükke lõigati nii vähe kui võimalik, et materjali täielikult ära kasutada. Tuli mõte panna ennast samasse olukorda. Tulemuseks on käsimasinal vana hame alusel kootud kašmiirist kampsun, millel on ristkülikukujuline kehaosa, samuti ristküliku kujulised varrukad ja kaenlaalune lapp. Struktuuri andmiseks kudumile on õmmeldud käsitsi diagonaalsed nöörvoldid. Kaunistuseks on kasutatud tikandeid, mis on inspireeritud soome-ugri kunstnike töödest ja nende kultuuri maagilistest sümbolitest, mis kaitsevad ja hoiavad kudumi kandjat. Samuti on valmistatud hõbedast kaunistusdetailid.

Hamet saab kanda nii kleidina, tuunikana, pidulike riiete ka tavaliste riietega. Ehkki vana lõige on hame moodne ja luksuslik.

 

 

 

 

 

 

RÄSTIKUKIRJAD

Sirje Hainas

haiyascraft@gmail.com

Ussi hoiti, austati, kummardati, toideti, peeti taluhoonetes (nastikud) majaõnne hoidjatena. Olen seda teemat enda jaoks elus hoidnud ja arendanud. Koostasin mustri rästiku enda järgi. Valisin sik-sak mustri, sest see sümboliseerib rahvakunstis ussi kui kodu kaitsjat või metsa.

Materjaliks puuvillane lõng. Kootud kõlavöö tehnikas.

 

 

 

 

 

 

 

 

VESTID

Autor: Liina Laaneoja

Ettevõte: Sing Sale Pro OÜ (Etnowerk Külluslikud Etnokudumid)

liina.laaneoja@gmail.com

 

Kollektsioon sündis ideest täiustada Etnowerki meestejakkide kandmisvõimalusi, kuid tootmisprotsessi käigus selgus, et vestid on väga edukalt kantavad ka iseseisvate rõivaesemetena. Meestevestid on etnograafilise ainesega, kuid villasel vestil on linasest kangast selja asemel puuvillane trükikangas, sobides nii kokku Etnowerki meestejakkidega. Kollektsiooni kuuluvad ka vestid kus lisaks hõlmadele on ka kootud seljaosa. Nendel vestidel on kaeluses kangast liist, mis markeerib etnograafiliste vestide sallkraesid.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PÖIDE VAIP

Rita Kallas-Aulik

saaremassaaz@gmail.com

 

Pöide vaiba idee aluseks oli Pöide kirivöö. Käsitsi kootud vaipade igas mustris on meie esiemade sõnumid, jutustused ja kaitsemärgid.

Kahepoolse vaibana annab ta kodus rohkem värvidega mängimise võimalust.

Kootud kangastelgedel, materjaliks puuvillane trikoopael.

Toote mõõt 76 x 203 cm

 

 

 

Laelamp „ROPKA (kivivalvur)“

Viljo Naarits

Ubane OÜ (bränd uBent)

 

Eesmärgiks oli luua oma kollektsiooni valgusti, mida on võimalik lihtsalt kokku pakkida. Ühe punkti kinnitus võimaldab lambivarju üheks kaareks kokku keerata ja madalasse karpi pakkida. Inspiratsiooniallikaks on üks lapsepõlvelemmikuid, teadagi kes 🙂 Igaüks saab kaared oma käe järgi lahti keerata, kes soovib sümmeetriat saab selle.

Mõõdud: läbimõõt 55cm, kõrgus 30cm. Materjal tamm.