TikiMari Käsitöökooli õpilastööde näitus

 

 

23.04 – 13.05  on Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigaleriis avatud TikiMari Käsitöökooli õpilastööde näitus

 

TikiMari on juba 15-aastane rõivabränd. Nad on valmistanud üle tuhande rõivaeseme, millest enamus on olnud rahvusliku tikandi elementidega. Neile meeldib tuua tavarõivastesse rahvuslikke noote, etnograafilisi tikkimismustreid keerata-pöörata-väänata ja kokku miksida, kuid nii, et rõivale peale vaadates tekib selgelt kindel tunne – see on Eesti asi!

Käsitöökool tegutseb TikiMari tiiva all Läänemaal Ristil aastast 2019. Tikkimisõpetaja Tiina Kannistu nimetab end rõivausku inimeseks ja on veendunud, et kaunist tikandit pole mõtet tikkida proovilapikese peale või siis linikuks, padjaks või seinapildiks. Tikand tuleb ikka viia õue, rahva sekka ja kõigile näidata! See tekitab häid emotsioone nii vaatajale kui ka tikitud rõiva kandjale.

TikiMari Käsitöökool esitleb valikut 5 õppeaasta jooksul valminud õpilastöödest. Näituse ideeks on tähistada rahvarõiva-aastat ja näidata, et hea tahtmise ja oskusliku juhendamise puhul on kõik võimalik. Käsitöökoolis on valminud palju erinevaid rahvusliku hõnguga rõivaesemeid. Kasutatakse mustreid rahvarõivastelt – käistelt, särkidelt, vöödelt, tanudelt ja kantakse neid edasi erinevatele tänapäevastele rõivaesemetele. Sel viisil jõuavad meie esivanemate mustrid taas laiema publiku ette ning kandjal on võimalus valida rõivastuses just enda juurtega seotud mustrid.

 

Loe teiste näituste kohta rahvakunstigaleriis.

 

Eesti Käsitöö Maja rahvakunstigalerii asub Tallinna vanalinnas Pikk tn 22.

Galerii on avatud E-L 10-18 ja P 10-17.