Haapsalu kolmnurkse räti kudumine

12/03/2022

11:00 - 16:00

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a Tallinn

Aeg: 12. ja 26. märts 2022 kell 11.00-16.00

Maht: 12 a/h

Hind: 94€, lisanduvad materjalid

Juhendaja: Siiri Reimann

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Anu Pink

 

 

Haapsalus on kootud pitsilisi rätte ja salle teadaolevalt juba ligi 200 aastat. Alguse sai traditsioon 19. saj teisel veerandil kui linnast kujunes välja Venemaa koorekihi suvituslinn. Haapsalu naised hakkasid kuduma suuri pitsilisi rätte, millel olid  kindlad koekirjad ja tehnoloogilised omapärad. See pitsikudumise traditsioon on jätkunud praeguse ajani. Viimasel ajal on Haapsalu sallide kõrval jälle kuduma hakatud rohkem kolmnurkseid Haapsalu rätte, mida on väga mugav kanda nii talvel kui ka suvel.

Tutvume kolme tüüpi Haapsalu kolmnurkse rätiga – tipust alustatud, ülemisest äärest alustatud ja keskelt kahandatud kolmnurkadega-  minirättide kudumine. Pitsiline kude, Haapsalu rättide äärepits, õpime Haapsalu kudumitele omaseid võtteid,  Haapsalu nupu kudumine, keskelt kahandatud räti lõpetamine-silmamine. Rättide raamimine, viimistlemine. Alustame oma Haapsalu räti kudumist.

 

Kaasa võtta: 

  • Kahekordne peenvillane lõng 28/2- 30/2- 100g
  • puidust ringvardad nr 2,25- 2,75
  • üks jämedam pikk varras ( nr. 4,5-5,0) silmuste loomiseks
  • silmustemärkijad

 

 

Koolitaja Siiri Reimann töötab igapäevaselt Haapsalu Põhikoolis käsitööõpetaja-metoodikunaOn raamatute „Haapsalu sall” ja „Haapsalu rätt” põhiautor ning „Eesti silmuskudumine 1. Tavad ja tehnikad“ üks autoritest. Samuti Pitskleidi kudumine raamatu autor.

 

Koolitustingimused

 

 

 

 

 

Tagasiside koolitusele

 

Aitäh!

Vaata ka teisi koolitusi SIIT