Kampsiku loovõmblemine

07/09/2022

17:30 - 20:30

Õppeasutus: Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit

Koht: Allikamaja Koolituskeskus, Lühike jalg 6a Tallinn

Aeg: 07.; 21. september, 5.; 19. oktoober 2022 kell 17.30-20.45

Maht: 20 ak/tundi

Hind: 155 €, lisanduvad materjalid

Koolitaja: Eve Mahhov

 

 

 

Koolituse eesmärk on õmmelda loovalt taaskasutades kangaid (vanutatud kampsunid, villased kangad..) omanäoline kampsun. Osaleja kavandab kangatükkidest kompositsiooni, millest õmmeldakse peamiselt käsiõmblustega lõikekohane kampsun.

 

Koolitusele on oodatud nii mehed kui naised, noored kui vanad, kes hindavad “aeglast” ja loovat käsitööd ning soovivad kanda omanäolisi rõivaid! Osalejate arv on piiratud, gupp on väike. Õppeklass on hubane ja kaasaegne ning vahepeal on puhkepaus (tee; kohv).

Varuda kavandamiseks visandiraamat, harilik pliiats (või endale sobivad pliiatsid), meelepärased kangatükid, mida vajadusel vanutada.

Foto: Eve Mahhov

 

Esimesel kohtumisel tutvutakse materjalide ning töövahenditega, harjutatakse kätt proovitöö kompositsiooni kavandamisega, kasutades erinevaid kangatükke ( juhendaja poolt ).

Koduseks ülesandeks jääb varuda sinu kampsuni jaoks sobivad kangad ning need ette valmistada (juhendaja jagab nõuandeid tunnis).

 

Teisel kohtumisel alustatakse oma kampsuni kavandamisega arvestades olemasolevaid materjale. Kavandatakse loovalt lõige. Koduseks ülesandeks jääb lõike järgi kangas ette valmistada ning detailid kokku traageldada.

 

Kolmandal kohtumisel vaadatakse üle kodused tööd, iga osaleja saab tagasisidet. Tutvutakse eirinevate õmblusvõtetega, millega kangast kokku õmmelda ning kaunistada. Alustatakse kampsuni õmblemisega.

Koduseks jääb õmblemine.

Neljandal kohtumisel vaadatakse taas kodused õmblemised üle ning jätkatakse õmblemisega. Tuleb juttu viimistlemisest, kuidas tööd lõpetada, kuidas erinevaid kampsuni detaile kaunistada või kantida.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotod: E. Mahhov

 

 

KOOLITAJAST

 

Tere, olen Eve, kunstnikunimega Matagor. (Prantsuse eelkristlikus ajaloos austati looma nimega Matagot, väike must loom, kes tõi õnne. ) Pärit Otepäält, kasvanud kodus, kus ööd ja päevad vurises õmblusmasin. Kui enamus otepäälasi sündis suusad jalas, siis mina tulin ilma sõrmkübar sõrmes.

Õppisin rätsepakoolis, hiljem juurdelõikust ja mingi aeg õmblesin Valgas ohvitseriprouadele mantleid. Veel on mul diplom Tallinna Med.koolist ja EKA Vabade Kunstide erialalt.

Aeglased kampsikud sündisid vajadusest kasutada ülejääke, luua omanäoline ja isikupärane riideese ja mis kõige tähtsam, et see oleks soe.

Kuna olen illustraator, siis on tekstiil lõuendi või paberi funktsioonis ja niidid, lõngad joone tekitamiseks. Eiran kõiki reegleid, tehnilisi tingimusi, teen tunde järgi. Seepärast on suur väljakutse anda edasi seda tunnetust, tehnikat , seisundit ja vabadust. Armas kursuslane, saan näidata sulle ainult suunda, edasi pead minema ise.

 

Koolitustingimused

 

 

Õppekava_Kampsiku loovõmblemine

 

Tagasiside koolitusele

 

Aitäh!

Vaata ka teisi koolitusi SIIT